PARTNER PORTALU
 • BGK

Druga linia metra w niebezpieczeństwie

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    8 października 2012 - 07:21
Druga linia metra w niebezpieczeństwie

Budowie II linii metra w Warszawie grozi opóźnienie. Nikt tak naprawdę nie wie, jakie niespodzianki kryją się pod ziemią.
Awarie na budowie jedynego w Polsce metra dla mieszkańców Warszawy okazują się koszmarem. Specjaliści twierdzą, że poważnych awarii podczas budowy może być więcej – donosi „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Zapadła się jezdnia przy budowie metra

Nikt nie wie, co budowniczowie mogą znaleźć na Pradze, szczególnie pod starymi budynkami, albo w okolicach Nowego Światu. Kolejne wypłynięcie wody i zapadnięcie ulic może zdarzyć się w każdej chwili.

Czytaj też: Metro do 2014? Są znaki zapytania

Zdaniem specjalistów nie uda się do końca 2013 r. oddać centralnego odcinka II linii metra. Budowa jest opóźniona o sześć – dziewięć miesięcy.

Metro zostanie zapewne otwarte w drugiej połowie 2014 r., tuż przed wyborami samorządowymi – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Gronkiewicz-Waltz: Metro zgodnie z planem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Miłka, 2012-10-08 20:05:13

  a po dnem Wisły też nie powinno być budowane, tylko powinno iść odpowiednio dostosowanym mostem nad Wisłą
 • Metropolita, 2012-10-08 14:30:32

  Metro próbowano budować już przed II WŚ. Wiadomo, że struktura geologiczna (piasek, tzw. "kurzawka") jest skrajnie trudna do budowli poziemnych. Górnicy o tym wiedzą! Metro w Warszawie nie powinno powstawać, a jak już to tzw. metro głebokie.
 • Jotes, 2012-10-08 12:06:17

  Nie mogę pojąc czemu w Polsce jescze nic nie udało się skończyc w terminach wcześniej deklarowanych.Czy to przypadkiem nie jest tak,że te terminy wymyślają politycy,a one tak się mają do rzeczywistości jak pięśc do oka.