PARTNER PORTALU
  • BGK

Druga linia warszawskiego metra będzie gotowa do 2023 roku

  • TK    27 marca 2018 - 13:16
Druga linia warszawskiego metra będzie gotowa do 2023 roku
W Warszawie trwa budowa II linii metra. Ogłoszono przetarg na ostatni odcinek (fot. facebook/Metro Warszawskie)

We wtorek 27 marca Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na budowę tuneli i dwóch stacji na Woli i Bemowie. A to oznacza, że cała druga linia warszawskiego metra będzie gotowa do 2023 roku.
Stacji objęte przetargiem roboczo nazywano "Wola Park” i "Powstańców Śląskich”. Pierwsza z nich powstanie pod ul. Górczewską w rejonie Białowiejskiej; druga również pod ul. Górczewską - po wschodniej stronie Powstańców Śląskich. To najkrótszy z planowanych odcinków II linii - będzie miał 2 kilometry długości. Oferty można składać do 25 maja 2018 roku, a na realizację kontraktu wykonawca będzie miał 38 miesięcy od dnia podpisania umowy. To ostatni przetarg na budowę II linii metra w Warszawie

Cała linia ma być gotowa przed 2023 rokiem – wszystkie odcinki rozbudowywanej linii M2 są w budowie lub toczą się postępowania przetargowe na wybór wykonawcy. Pociągi na odcinku centralnym wożą warszawiaków od trzech lat.

Trwa budowa odcinka z trzema stacjami na Pradze-Północ i Targówku. To około 3,12 km trasy. Natomiast w kierunku zachodnim, z Ronda Daszyńskiego powstaje około 3,4 km podziemnej kolei. Obydwie budowy zakończą się w 2019 r.

Czytaj także: Metro Warszawa kolejna odsłona: tak będą wyglądały stacje II linii

W lutym tego roku Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na wykonawcę ostatniego odcinka II linii metra w prawobrzeżnej Warszawie. To około 4 km trasy. Wybrany wykonawca wybuduje także podziemną halę torów odstawczych za ostatnią stacją, trzy wentylatornie i tunele (oddzielne dla każdego kierunku jazdy). Będzie miał na to 38 miesięcy od daty podpisania umowy, oferty można składać do 30 marca.

Otwarte zostały oferty na zaprojektowanie i budowę ostatniego odcinka II linii metra na zachodzie stolicy - na Bemowie, od planowanej stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory. Odcinek ma około 4 km. Zgłosiło się dwóch oferentów, zgłoszenia są analizowane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.