PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugi etap przebudowy DK nr 1 we Włocławku

  • PAP    10 marca 2011 - 10:45
Drugi etap przebudowy DK nr 1 we Włocławku

Drugi etap gruntownej przebudowy drogi krajowej nr 1 rozpoczął się w czwartek we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Koszt inwestycji, która potrwa ponad trzy lata, wyniesie 110,75 mln zł.
Przebudowana zostanie całkowicie nawierzchnia jezdni, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zjazdy i zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi, a także zostanie ułożona nowa sieć teleinformatyczna oraz kanalizacyjna i wodociągowa, kolektory i kanały deszczowe. Zmodernizowany zostanie most nad rzeką Zgłowiączką, po którego obu stronach zbudowane zostaną kładki dla pieszych i rowerzystów.

Wzdłuż trasy w części budynków wymienione zostaną okna, a na niektórych odcinkach zamontowane będą ekrany akustyczne.

Wykonawcą drugiego etapu przebudowy jest konsorcjum, z którego liderem jest firma PGB SA z Wysogotowa (woj. wielkopolskie), a partnerami sześć przedsiębiorstw polskich i irlandzkich.

We Włocławku równolegle trwa pierwszy etap przebudowy drogi krajowej nr 1 na odcinku ponad 2 kilometrów w centrum miasta, który rozpoczął się w zeszłym roku i potrwa do 2012 r. Jego koszt wyniesie 40 mln zł.

Planowany jest również trzeci etap inwestycji, w czasie którego przebudowana zostanie droga na odcinku 4 kilometrów we wschodniej części miasta. Jej szacunkowy koszt wyniesie 50 mln zł.

Włocławek na całość przebudowy 15 kilometrów drogi ma zagwarantowane 50-procentowe dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w wysokości 108,5 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.