PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugi etap rewitalizacji śródmieścia Kielc

  • PAP    11 marca 2013 - 15:57
Drugi etap rewitalizacji śródmieścia Kielc

W poniedziałek rozpoczął się drugi etap rewitalizacji zabytkowego śródmieścia Kielc. Prace wiążą się z zamknięciem dla ruchu 4 ulic, które umożliwiały przejazd z południa na północ centrum. Inwestycja za 5,6 mln zł ma być ukończona w listopadzie br.
"Od poniedziałku obowiązuje zakaz wjazdu na ulice Czerwonego Krzyża i Mickiewicza oraz św. Leonarda, na wcześniej już zamknięty dla zwykłego ruchu fragmencie. Do końca kwietnia powinna zostać częściowo przejezdna ul. Wesoła, która jest ważnym traktem komunikacyjnym w centrum Kielc" - poinformował w poniedziałek rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło.

Dodał, że kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i zmianami organizacji ruchu do ukończenia inwestycji, czyli listopada br.

Przebudowa ulic Wesołej, Czerwonego Krzyża, Mickiewicza i św. Leonarda jest jedną z największych tegorocznych inwestycji w centrum Kielc. Obejmuje ona prace przy infrastrukturze podziemnej i położenie nowej nawierzchni z płyt granitowych i kostki brukowej, nawiązujących stylistyką i elementami drobnej architektury do już wyremontowanej części śródmieścia.

Najtrudniejszym etapem prac będą roboty przy infrastrukturze podziemnej. Te ulice i chodniki w ścisłym centrum Kielc nie były remontowane od kilkudziesięciu lat, w związku z czym drogowcy mogą natrafić na sieci, które nie są udokumentowane.

Inwestycja, która kosztuje 5,6 mln zł, jest realizowana w ramach projektu "Rewitalizacja Zabytkowego Śródmieścia Kielc - etap II", współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.