PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugi pilotażowy program społecznej rewitalizacji w Łodzi ma zielone światło

  • MN    17 stycznia 2017 - 10:56
Drugi pilotażowy program społecznej rewitalizacji w Łodzi ma zielone światło
Tak zwana rewitalizacja społeczna będzie towarzyszyć inwestycjom infrastrukturalnym. (fot. UM Łódź/Facebook)

• W Łodzi rusza drugi pilotażowy program społecznej rewitalizacji.
• Będzie on prowadzony we współpracy z resortem rozwoju.
• Realizacja programu ruszy w lutym 2017 r.
- We współpracy z Ministerstwem Rozwoju otrzymaliśmy możliwość realizacji drugiego pilotażowego programu rewitalizacji, który ma wyznaczyć standardy w tej dziedzinie dla innych polskich miast. Projekt obejmuje 8 działań z zakresu tzw. rewitalizacji społecznej, która będzie towarzyszyć inwestycjom infrastrukturalnym w ramach tzw. rewitalizacji obszarowej - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Magistrat w Łodzi podaje, że miasto staje się liderem, wytyczającym standardy procesów rewitalizacyjnych z uwagi na wdrożony projekt. Drugi program pilotażowy na lata 2017-2018 obejmuje następujące zadania: wyznaczenie gospodarzy dla rewitalizownych obszarów oraz latarników społecznych wspierających procesy komunikacji i informacji oraz działania pomocowe, wsparcie lokalnej przedsiębiorczości, budowanie modelowych instytucji i struktur, m.in. domu wielopokoleniowego, organizacji wspólnot, a także nowoczesnego centrum usług społecznych. Ponadto ważne będą aktywności edukacyjne i współpraca z mieszkańcami, jak również wypracowanie modelu kompleksowego zarządzania procesami rewitalizacji.

Czytaj też: W Łodzi rewolucyjne zmiany w komunikacji miejskiej

Jak poinformowała Katarzyna Dyzio, koordynator projektu z Biura ds. Rewitalizacji UMŁ, na realizację programu - który rusza od lutego br. - z środków rządowych i unijnych przekazano kwotę ponad 4,7 mln zł. W pierwszej fazie nastąpi nabór na stanowiska 8 gospodarzy i 8 latarników społecznych dla pierwszych ośmiu wytyczonych kwartałów rewitalizacji. Chodzi o wzmocnienie tzw. działań miękkich, które pozwolą na sprawną realizację całego procesu i będą wspierać w różnej formie mieszkańców tych rejonów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.