PARTNER PORTALU
  • BGK

Drugi skatepark w Toruniu już gotowy

  • AT    26 września 2012 - 21:00
Drugi skatepark w Toruniu już gotowy

Miłośnicy jazdy na deskorolce i bmx-ach mogą już szaleć na drugim skatepark w Toruniu przy ul. Kościuszki. Inwestycja kosztowała prawie 170 tysięcy złotych.




Budowa drugiego skateparku w mieście ruszyła na początku wakacji. Inwestycję realizowała firma „Dolmar” z Golubia Dobrzynia.

Została ona wybrana na drodze przetargu. Projekt konsultowano ze stowarzyszeniem Toruńska Scena Sportów Alternatywnych. Pieczę nad obiektem sprawuje MOSiR.

Czytaj też: Budują drugi skatepark w Toruniu

Nowy skatepark ma 468,5 m2. Jest odgrodzony od ulicy oraz torowiska. Najpierw robotnicy przeprowadzili korytowanie terenu, wyznaczono lokalizację przeszkód, a następnie ruszyły prace budowlane i wykończeniowe. Wylano betonową nawierzchnię, ustawiono raile i boksy, ogrodzenie oraz wykonano dojścia do obiektu.

To drugi stały skatepark w Toruniu. Pierwszy mieści się na Rubinkowie, przy ul. Rydgiera, w pobliżu IX Liceum Ogólnokształcącego.

Miasto zbudowało go konsultując projekt obiektu ze stowarzyszeniem Toruńska Scena Sportów Alternatywnych. Banki, quartery, pool-basen, rail - to tylko niektóre z urządzeń, na których można poszaleć.

Projekt i budowę wykonała firma Polands Best SP z Ostrołęki, która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów.

Raj dla miłośników deskorolek i BMX-ów mierzy 37 metrów długości i 17,5 m szerokości, wysokość urządzeń do 1,6 m. Skatepark jest ogrodzony, wydzielony z terenu szkoły i ma osobne wejście. Może z niego korzystać każdy, według regulaminu opracowanego przez MOSiR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.