PARTNER PORTALU
  • BGK

DTŚ. Poseł Paweł Bańkowski o prezydencie Jaworzna: Ma objawy schizofrenii politycznej

  • GP    7 marca 2017 - 08:30
DTŚ. Poseł Paweł Bańkowski o prezydencie Jaworzna: Ma objawy schizofrenii politycznej
Poseł Paweł Bańkowski w grudniu, gdy Sejm był ogrodzony barierkami policyjnymi. (fot. facebook.com)

• Doszło do niedopełnienia dokumentacji, mającej kluczowe znaczenie dla budowy kolejnych odcinków Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ). Poseł Paweł Bańkowski (PO) skrytykował prezydenta Jaworzna. To jego urzędnicy zawinili.

• - Trudno oczekiwać, by zarząd województwa śląskiego rozpatrzył wniosek pozytywnie - powiedział poseł w niedzielę (6 marca).

• Poseł z Jaworzna nie ma dobrego zdania o prezydencie swojego miasta. Zasugerował, że cierpi on na "schizofrenię polityczną".
Goszczący, w niedzielę (5 marca), w rozgłośni regionalnej poseł PO Paweł Bańkowski ma poważne zastrzeżenia do budowy Drogowej Trasy Średnicowej - arterii łączącej główne miasta Śląska. Nie udało się dopełnić wymogów dotyczących dokumentacji środowiskowej, które muszą być spełnione, by rozpocząć inwestycję.

- Konstrukcja z konsorcjum trzech miast z prezydentem miasta Jaworzna (Pawłem Silbertem) nie do końca wypaliła - mówił kolokwialnie w "Radiu Piekary" poseł. - Złożono wniosek z niewłaściwymi dokumentami, do tego przyznali się też urzędnicy. Trudno więc oczekiwać, by zarząd województwa śląskiego rozpatrzył go pozytywnie.

Sprawa dotyczy kolejnego etapu rozbudowy Drogowej Trasy Średnicowej (DTŚ), która w zamyśle ma połączyć kolejne miasta Górnego Śląska. Obecnie łączy Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Zabrze i Gliwice.

Poseł potwierdził, że właśnie Jaworzno należy winić za problem i wstrzymanie, a w najlepszym razie opóźnienie inwestycji. - Trudno jest oczekiwać, że np. gdy składam wniosek o kredyt w banku, składając nieprawdziwe oświadczenie o zarobkach, dostanę kredyt - obrazował poseł Bańkowski.

Prezydent Silbert w optyce posła

O działaniach samego prezydenta Silberta Bańkowski mówił tak:

- Straszenie mieszkańców, że podrożeją np. bilety komunikacji (gdy Jaworzno stanie się częścią metropolii) to nieprawda. Prezydent posługiwał się takim argumentem w roku ubiegłym. (...) Dostrzegam pewnego rodzaju objawy schizofrenii politycznej. Prezydent Silberta zachowuje się, jakby nie zgadzał się ze swoim zdaniem i zaprzeczał temu co mówił 15 czerwca 2016 roku.

Poseł ma zastrzeżenia do tego, jak administracja miasta kierowanego przez Silberta odnosi się do np. metropolii śląskiej i kilku inwestycji w mieście.

Bańkowski jest jaworzaninem z urodzenia, stad jego żywe zainteresowanie tematem miasta.

Mieli głosować DTŚ w grudniu, większość odrzuciła poprawki

Poseł ocenił też, że brakuje w całej inicjatywie poparcia ze strony innych posłów regionu. Co istotne, w Sejmie złożono poprawki dotyczące zabezpieczenia w budżecie funduszy na DTŚ, ale w grudniowym głosowaniu w Sali Kolumnowej większość odrzuciła poprawki do budżetu 2017 w jednym głosowaniu. To było głosowanie, które zaczęło kryzys parlamentarny, ów trwał blisko miesiąc.

Rozbudowa DTŚ czeka już 7 lat na realizację, a droga powstaje od 1993 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.