PARTNER PORTALU
 • BGK

Duński inwestor w Nowej Soli. Wadim Tyszkiewicz świętuje jubileusz

 • MIW    1 czerwca 2017 - 19:59
Duński inwestor w Nowej Soli. Wadim Tyszkiewicz świętuje jubileusz
W Nowej Soli powstanie krytą pływalnię. (fot. facebook.com / Wadim Tyszkiewicz)

- W Nowej Soli powstanie kryta pływalnia. Jej budowa i utrzymanie możliwe będzie dzięki sprzedaży jednej z działek duńskiemu inwestorowi – poinformował prezydent Wadim Tyszkiewicz.
- Obiecałem i dotrzymałem słowa. Dziś 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka sprzedaliśmy 20 ha dla duńskiego inwestora pod budowę kolejnej dużej fabryki – pochwalił się na Facebooku Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Jak dodał, była to jego jubileuszowa, bo 25- ta, inwestycja sprowadzona i ulokowana w Nowej Soli (Tyszkiewicz jest prezydentem tego miasta od listopada 2002 r.). Poinformował także, iż ze sprzedaży miasto sfinansuje budowę krytej pływalni.

- A z płaconych przez firmę podatków będziemy mogli ten nasz wymarzony basen utrzymać. Zapracowaliśmy na to – napisał Tyszkiewicz.

Dzisiejszy wpis Tyszkiewicza nie jest jedynym, jaki w ciągu ostatnich godzin poświęcił on gospodarce. Wczoraj podsumował działania samorządu na rzecz strefy ekonomicznej. Jak stwierdził 100 hektarów już zostało zapełnione 15-toma fabrykami, gdzie znalazło pracę kilka tysięcy osób.

- Teraz zapełniamy kolejne 100 ha nowej strefy południowej. Już stoją tam 4 nowe fabryki i ok. 70 tysięcy m2 pod dachem, za chwilę ruszymy z kolejnymi (…). To nasz sukces, to nasza konsekwentna praca od wielu lat. Bezrobocie z 42 proc. zbiliśmy do niemal zera. Zrobiliśmy to My: samorząd wraz z przedsiębiorcami i inwestorami. Nie rząd, ten czy tamten. To dzięki naszej pracy spada bezrobocie i rośnie PKB. I niech nam tylko nikt nie przeszkadza, niech nas tylko nikt nie wyprowadza z Unii Europejskiej, a Polska będzie krajem, o jakim kiedyś tylko marzyliśmy – napisał Tyszkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Ćpunek, 2017-06-19 13:07:29

  Do EVA: Ewka wytrzeźwiej w końcu! Ileż można chlać?
 • Artur, 2017-06-03 15:42:44

  Nic co Polskie.Tylko Chińczycy nie przeniosą zakładów.Z czego się cieszyć.za granicę nie trzeba jechać.sama przyjechała za polską pensję.Mimo sarkazmu z mojej strony ogromny szacunek dla Pana Vadima.Człowiek czynu!
 • EVA, 2017-06-02 17:42:59

  To może lepiej sprzedać całą Nowa Sol Dunczykom może żyło by się lepiej mieszkańcom hmmm...A propo dla kogo ten basen ???? Tak nas serious to w Soli jest istna nuda są upały każdy chciałby zaliczyć lupę i się ochlodzic ....Ale gdzie? PYTAM GDZIE zero sportu dzieciaki się nią Wł...oszakowice się po parkach piją cpaja az strach pomyśleć o ich przyszłości... A pan o tym pomyślał Panie Wadim? Co dalej z naszym pokoleniem?  rozwiń