PARTNER PORTALU
  • BGK

Dutkiewicz: W żywym mieście kultura przeplata się z innowacją

  • Propertynews.pl    30 października 2015 - 12:42
Dutkiewicz: W żywym mieście kultura przeplata się z innowacją

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia

We Wrocławiu w 2014 r. nastąpił ponad 12 procentowy wzrost wydatków inwestycyjnych, które wyniosły ponad 580 mln zł. - To był dobry okres, pełen ważnych wydarzeń w obszarze inwestycji, edukacji i kultury - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

W 2014 roku nacisk został jednak położony na realizację projektów, które mają poprawić jakość życia wrocławian. - Mowa o budowie placówek przedszkolnych i szkolnych, remontach dróg, rozbudowie sieci dróg rowerowych wraz z wypożyczalnią miejskich rowerów, zakupie nowego taboru czy realizacji niemal 90 projektów pochodzących z niezwykle popularnego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego - wylicza prezydent Rafał Dutkiewicz.

- Musimy też myśleć o problemach ludzi starszych, bo Polska starzeje się w szybkim tempie. Miasto żywe to miasto, w którym kultura przeplata się z innowacją. Jeśli zaś chodzi o jakość życia, bardzo ważna jest nie tylko praca i mieszkanie, ale i czas wolny. Trzeba zatem dbać tak o kulturę, jak i tworzyć możliwości różnych form aktywności - dodaje.

Cały artykuł czytaj na Propertynews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.