PARTNER PORTALU
  • BGK

Duże inwestycje na wrocławskim torze wyścigów konnych

  • bad    9 kwietnia 2018 - 20:40
Duże inwestycje na wrocławskim torze wyścigów konnych
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na rozbudowę Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice. Fot. mat. prasowe

Nowe stajnie, dodatkowe wejścia na teren toru wyścigowego oraz park linearny ze ścieżką edukacyjną. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na rozbudowę Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.
  • Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła niedawno przetarg na budowę nowej stajni na Partynicach.
  • Teraz przyszedł czas na przetarg na budowę parku linearnego ze ścieżkami edukacyjnymi i bezkolizyjną drogą dla koni wyścigowych.
  • Nasyp, który powstanie w ramach tych prac, będzie też doskonałym punktem widokowym do obserwacji wyścigów.
  • Inwestycja warta jest ponad 6,5 miliona złotych i w większości zostanie sfinansowana z dotacji unijnych.

Projekt obejmuje budowę ścieżki rekreacyjnej wokół toru dla pieszych i do jazdy konnej. W ramach tych prac ma powstać specjalny nasyp z bezkolizyjnym przejściem dla koni wyścigowych. Kolejna ścieżka, tym razem tylko dla pieszych, planowana jest w parku w północno-wschodniej części toru. Wszędzie zostaną zainstalowane tablice informacyjne. Przybędzie też zieleni i nowych nasadzeń. Tereny zielone zostaną poszerzone o miejsca, gdzie w tej chwili składowane są gałęzie, kompost czy prefabrykaty budowlane.

Czytaj też: Związek Samorządów Polskich chce kompleksowego oprogramowania dla gmin

- Mocno koncentrujemy się właśnie na uporządkowaniu zieleni i stworzeniu miejsc do rekreacji - mówi Marek Kotlarz z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice.

Ścieżki rekreacyjne, oprócz spacerów, służyć mogą do biegania czy nordic walking, a tor wyścigów konnych, oprócz swoje podstawowej funkcji, będzie pełnił też rolę parku na południu miasta. Jak napisano w uzasadnieniu projektu, "w wyniku planowanych działań powstanie ogólnodostępny park o wysokich walorach przyrodniczych, zawierający obszar ukształtowany w sposób naturalny, zbliżony do dzikiego, istotnie podnoszący różnorodność biologiczną, stanowiący jednocześnie uzupełnienie funkcji rekreacyjnych i sportowych Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice".

Tor ma być bardziej dostępny dla odwiedzających, powstaną nowe wejścia. W tej chwili jest tylko jedno, główne przy ul. Zwycięskiej, po remoncie pojawią się jeszcze od ul. Ołtaszyńskiej, ul. Radosnej w Wysokiej i drugie wejście od ul. Zwycięskiej. 

Firmy mają teraz czas do 15 maja na składanie ofert. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, całość ma być gotowa w połowie 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.