PARTNER PORTALU
  • BGK

Duże remonty i utrudnienia we Wrocławiu

  • AW    17 sierpnia 2012 - 07:25
Duże remonty i utrudnienia we Wrocławiu

W przyszłym tygodniu mają pełną parą ruszyć prace związane z remontem wiaduktu nad ulicą Starogroblową we Wrocławiu. Będą to na razie prace prowadzone przez PKP PLK i nie zmienią organizacji ruchu w tym rejonie miasta.
Jak podaje magistrat, remont pod wiaduktem możliwy jest dzięki prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacji 60-cio kilometrowej magistrali poznańskiej i, w jej ramach, przebudowie między innymi wiaduktu nad Starogroblową.

Kolej prace przygotowawcze prowadzi już od połowy lipca.

"Największe działania w tym miejscu zostaną przeprowadzone prawdopodobnie w połowie września, kiedy rozpocznie się demontaż przęseł" - mówi Jarosław Szczepaniak kierownik kontraktu z PKP PLK. Wartość obiektu po stronie PKP PLK to 18 mln złotych.

Przy tej okazji zostanie także przeprowadzona modernizacja 250-cio metrowego odcinka drogi pod wiaduktem. Prace drogowe rozpoczną się już we wrześniu.

Przede wszystkim zostanie poszerzona jezdnia, na której obecnie z trudem mijają się dwa autobusy. Ulice Dmowskiego, Długa, Stargroblowa i Popowicka to alternatywa dla przeciążonej i zakorkowanej Legnickiej. Wiadukt na Starogroblowej to wąskie gardło na tej trasie. Powstaną tam dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, chodniki i ścieżki rowerowe.

Po północnej stronie ulicy przygotuje się pasmo dla tramwaju plus, który w przyszłości pojedzie tędy od ulicy Jagiełły do Milenijnej, czyli z Kępy Mieszczańskiej na Popowice. Z prawie 4,8 mln zł przeznaczonych na to zadanie większą część (2,8 mln zł) pochłonie przebudowa infrastruktury podziemnej - przełożenie wodociągu i kolektora ścieków.

Problemem będzie organizacja ruchu podczas przebudowy, która potrwa do grudnia roku 2013. Wrocławskie Inwestycje chciałyby utrzymać kursowanie autobusów miejskich normalną trasą, samochody osobowe skierować zaś objazdem wąskimi uliczkami Gnieźnieńską i Starograniczną, i pod sąsiednim wiaduktem kolejowym.

Wiadukt oraz usytuowana tam stacja Wrocław Popowice będzie za parę lat tworzyć, wraz z przystankiem tramwajowym na dolnym poziomie, węzeł zintegrowanego systemu transportu szynowego - Informuje UM Wrocław.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.