PARTNER PORTALU
  • BGK

Duże zaintersownie budową sali koncertowej

  • AW    20 lipca 2012 - 19:17
Duże zaintersownie budową sali koncertowej

Do budowę wielofunkcyjnej sali koncertowej na toruńskich Jordankach zgłosiło się 13 firm. Komisja przetargowa pozytywnie rozpatrzyła 11 ofert. Teraz przed miastem kolejny etap przetargu.
Jak informuje toruński magistrat, przedmiotem zamówienia jest budowa kompleksu kulturalno-kongresowego. Podstawowe funkcje budynku obejmują organizację imprez koncertowych, teatralnych, operowych i kongresowych.

Przetarg ograniczony na budowę sali ogłoszono 5 kwietnia 2012 roku. Ma on dwa etapy. Najpierw  firmy zainteresowane budową musiały udokumentować odpowiednie doświadczenie i dobrą kondycję finansową.

- Zainteresowanie było duże. Zgłosiły się firmy z regionu, kraju i zagranicy. Po ocenie złożonych wniosków z postępowania wykluczono dwóch wykonawców. Teraz firmy, które spełniły kryteria, otrzymają projekt budowlany i zostaną zaproszone do złożenia ofert – mówi Grzegorz Grabowski z Wydziału Inwestycji i Remontów UMT.

Budowa sali potrwa dwa lata. Będzie można tam organizować nie tylko koncerty, ale też spektakle teatralne, operowe oraz kongresy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.