PARTNER PORTALU
  • BGK

Duży mały ruch graniczny, czyli 12 mln na rozbudowę przejścia granicznego w Bezledach

  • PAP    25 czerwca 2014 - 16:26

Za ponad 12 mln zł zostanie zmodernizowane polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach. Ma to zwiększyć przepustowość tego przejścia w związku z rosnącym małym ruchem granicznym z obwodem kaliningradzkim.
Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie poinformowało w środę, że Ministerstwo Finansów o 12,2 mln zł zwiększyło budżet wojewody warmińsko-mazurskiego z przeznaczeniem na rozbudowę i modernizację przejścia drogowego w Bezledach.

Według rzeczniczki wojewody Edyty Wrotek ma to związek ze znacznym wzrostem liczby podróżnych odprawianych w ramach małego ruchu granicznego. Od początku roku granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczyło już 3,2 mln osób. Rosnąca liczba podróżnych stwarza konieczność dalszego inwestowania i poprawy przepustowości przejścia granicznego w Bezledach. Według danych straży granicznej obecnie odprawianych jest tam dziennie 5,3 tys. osób.

Modernizacja przejścia powinna rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia, i potrwa do końca roku. Zaplanowano budowę dodatkowego pasa odpraw - teraz jest pięć pasów wyjazdowych i sześć wjazdowych. Inwestycja obejmie też wykonanie wiaty i pawilonów kontrolerskich, łącznika pomiędzy platformą odpraw a budynkami celników i pograniczników, tablic informacyjnych dla podróżnych, a także zagospodarowanie terenu.

Przejście Bezledy-Bagrationowsk jest jednym z czterech przejść drogowych z obwodem kaliningradzkim i jedynym, na którym odbywają się odprawy weterynaryjne i fitosanitarne. Kierowcy jadący do Kaliningradu mogą korzystać także z przejść: Gołdap-Gusiew, Grzechotki-Mamonowo II i Gronowo-Mamonowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.