PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwa przetargi na obwodnicę Olsztyna

  • PAP    11 grudnia 2013 - 17:36
Dwa przetargi na obwodnicę Olsztyna

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił 2 przetargi ograniczone na budowę 24,7 km obwodnicy Olsztyna - poinformował rzecznik tej instytucji Karol Głębocki. Olszyn jest jedynym miastem wojewódzkim, które nie ma obwodnicy.
Głębocki poinformował, że pierwszy z ogłoszonych przetargów obejmuje budowę obwodnicy na odcinku ok. 10 km od połączenia z istniejącą drogą krajową nr 16 w okolicy wsi Kudypy do węzła Olsztyn Południe; drugi przetarg dotyczy budowy ok. 14,7 km od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód.

"Postępowanie w trybie przetargu ograniczonego oznacza, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będą spełniały warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu" - poinformował Głębocki i podkreślił, że GDDKiA przyjęła w tych postępowaniach trzy kryteria oceny ofert.

"Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 31 miesięcy, jednak nie krótszym niż 28 miesięcy" - poinformował Głębocki i dodał, że do czasu realizacji nie będą wliczane miesiące zimowe.

"Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji" - dodał rzecznik olsztyńskiej GDDKiA.

Podpisanie umów na budowę południowej obwodnicy Olsztyna planowane jest na drugą połowę 2014 roku.

Olsztyn jest jedynym polskim miastem wojewódzkim, które nie ma obwodnicy. Planowana jest na razie budowa nitki południowej, która ma być częścią drogi krajowej nr "16", zwanej "kręgosłupem Mazur". Obwodnica ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a do miasta będzie z niej można wjechać przez pięć węzłów: Olsztyn Zachód, Olsztyn Południe, Olsztyn Jaroty, Olsztyn Pieczewo, Olsztyn Wschód. Droga ma być gotowa w 2017 roku.

Planów budowy północnej nitki obwodnicy Olsztyna od kilku lat nie udaje się skutecznie opracować.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: