PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwie firmy w podstrefie krakowskiej

  • PAP    28 października 2011 - 08:22
Dwie firmy w podstrefie krakowskiej

Podstrefa krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zatorze pozyskała kolejnych inwestorów. Dwie polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zainwestują tam w sumie ponad 6,6 mln zł.
Barbara Wityńska-Słącz ze spółki zarządzającej krakowską SSE poinformowała, że w zatorskiej strefie, która jest przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw, swoje przedsięwzięcia ulokują firmy Argo-Hytos Polska oraz Ekowafel.

Firma Argo-Hytos wytwarza produkty przeznaczone do systemów hydraulicznych i smarowniczych. W Zatorze zadeklarowała zainwestowanie ponad 4,6 mln zł.

Ekowafel funkcjonuje na rynku wyrobów cukierniczych. W związku z inwestycją na terenie krakowskiej SSE, firma poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 2 mln zł.

Będzie to czwarte oraz piąte przedsiębiorstwo, które otrzymało zezwolenie na działalność w podstrefie. Wcześniej swoje inwestycje rozpoczęły tam: ZPHiU Witold Płoszczyca, Cordia Plus A.D. oraz Lukas.

Zator w zachodniej części województwa małopolskiego to jedna z najmłodszych podstref w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Została ona utworzona w kwietniu 2009 roku i początkowo obejmowała obszar 4,9 ha. W wyniku ostatniej zmiany granic we wrześniu 2011 roku jej obszar zwiększył się do 28,5 ha.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.