Dwie kluczowe ulice Szczecina po modernizacji

Od soboty otwarto dwie kluczowe ulice w szczecińskiej dzielnicy Niebuszewo - Arkońską i Niemierzyńską. Zakończyła się modernizacja tych arterii. Koszt inwestycji to ok. 54 mln zł, z czego 42 mln zł stanowi dotacja unijna.
Dwie kluczowe ulice Szczecina po modernizacji
Zakres prac rozpoczętych w lutym ub. roku obejmował gruntowną przebudowę obu ulic. Wraz z budową nowego wiaduktu wchodził w zakres piątego etapu budowy obwodnicy śródmiejskiej.

Podczas robót wymieniono sieć trakcyjną i torowiska tramwajowe. Na ulicy Arkońskiej wytyczony został buspas, a na wysokości przystanków wybudowane zostały specjalne wyniesienia w celu uspokojenia ruchu. Na obu ulicach wybudowane zostały nowe chodniki. Kierowcy jeżdżą po równym asfalcie, który zastąpił nierówną kostkę.

Wybudowana została także droga dla rowerów.

Inwestycja dofinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace wykonywało konsorcjum dwóch firm: Energopol Szczecin i ZUE S.A. Kraków.

Obwodnica śródmiejska Szczecina ma połączyć północne i południowe dzielnice miasta omijając centrum. Prace podzielono na dziesięć etapów. Całość ma mieć 9,2 km.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE