Dwie nowe świetlice w gminie Kołbaskowo

  • www.przeclaw24.pl
  • 07-03-2013
  • drukuj
Oddano do użytku mieszkańców dwie świetlice wiejskie na terenie gminy Kołbaskowo. Symboliczną wstęgę najpierw przecięto w Siadle Górnym. Kilka dni później w Kurowie.
Dwie nowe świetlice w gminie Kołbaskowo

Przy obu inwestycjach gmina skorzystała z funduszy UE. Obiekty mają służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, dostępne będą także dla dorosłych mieszkańców.

Świetlica w Kurowie to nowoczesny i pięknie wykończony budynek. Kosztował prawie 800 tys. zł. Sfinansowany częściowo z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi".

W budynku jest ogromna sala główna, przestronna kuchnia, łazienka i toaleta, wszystko dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Już od pierwszych godzin funkcjonowania obiekt tętni życiem - opiekunka pani Ilona zorganizowała już kilka pierwszych zajęć dla dzieci i młodzieży. A co się działo ostatnio - można sprawdzić na profilu facebook pod adresem: www.facebook.com/swietlica.kurow.

Kilka dni wcześniej oddano świetlicę w Siadle Górnym. Mieszkańcy już nie mogli się doczekać zakończenia budowy. Już w pierwszych dniach funkcjonowania, puste pomieszczenia zapełniły się pracami artystycznymi dzieci.

Inwestycja kosztowała gminę w sumie 570 tys zł, tutaj także z pomocą przyszły fundusze UE. W najbliższych planach na 2013 rok także oddanie świetlicy w Moczyłach oraz rozpoczęcie budowy w Stobnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE