PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwie strefy kibica w Łodzi

  • PAP    5 czerwca 2012 - 18:34
Dwie strefy kibica w Łodzi

W czwartek w Łodzi rozpocznie się budowa dwóch stref kibica. Większa z nich ( na ok. 3 tys. kibiców ), powstanie w łódzkiej Manufakturze, zaś mniejsza, gdzie mecze będzie mogło oglądać kilkaset osób, w Porcie Łódź, na południowych krańcach miasta.
Obie strefy zaczną działać od piątku. Będą pokazywane w nich wszystkie mecze Euro 2012. Transmisjom towarzyszyć będą liczne atrakcje: zawody piłkarskie, warsztaty dopingowania, występy artystyczne oraz zabawy i konkursy.

W Manustrefie, czyli strefie kibica utworzonej w łódzkiej Manufakturze, mecze na telebimie o pow. 42 mkw. oglądać będzie mogło jednocześnie ok. 3 tys. osób.

Zasiądą one na dmuchanych fotelach i poduchach. Organizatorzy szacują, że drugie tyle osób będzie mogło zobaczyć transmisje m.in. z okolicznych restauracjach i kawiarniach.

Jak powiedziała Joanna Karpińska, rzeczniczka Manufaktury, transmisje meczów polskiej reprezentacji będą miały charakter imprez masowych. Na terenie wygrodzonej strefy kibica obowiązywać będzie zakaz spożywania alkoholu, a całość imprezy zabezpieczać będzie ochrona.

Dodatkowo w Manustrefie stworzone zostanie boisko do piłki nożnej o powierzchni 10 na 15 m ze sztuczną murawą, na którym każdego popołudnia odbywać się będą treningi piłkarskie dla dzieci, a w weekendy rozgrywane będą turnieje: dla najmłodszych, dla pań, ale też mecze VIP-ów i artystów.

Każdego dnia w czasie trwania mistrzostw na najmłodszych czekać będą m.in. dmuchane bramki mierzące precyzję i prędkość uderzenia.

Nie zabraknie też wydarzeń artystycznych organizowanych w ramach projektu EUROART 2012, będącego biennale sztuki o tematyce piłkarskiej. W trakcie mistrzostw zaplanowano m.in. koncert znanych piosenek kibiców w wykonaniu chóru oraz prezentację najnowszego wideo łódzkiej artystki Agnieszki Chojnackiej "Tango Notturno", czyli piłkarskiego dramatu sensacyjnego.

Manustrefa w czasie Euro czynna będzie w dni powszednie od godz. 14, a w weekendy - od południa.

Na południowym krańcu Łodzi, na terenie centrum handlowego Port Łódź, powstanie druga strefa - Port Kibica. Tam kilkuset kibiców będzie mogło na patio wspólnie oglądać transmisje wszystkich meczów Euro 2012 na telebimie o wymiarach 3 na 4,5 m. Dodatkowo strefa restauracyjna będzie wyposażona w cztery duże telewizory plazmowe.

Mecze Euro będzie można oglądać w futbolowej scenerii - dla kibiców zostaną przygotowane fotele w kształcie piłek, a patio otoczą flagi drużyn biorących udział w piłkarskim turnieju. Nie zabraknie gadżetów kibica, m.in. maty do klaskania.

Specjalną oprawę przygotowano w Porcie Kibica na mecze polskiej reprezentacji. Będzie nauka przyśpiewek stadionowych i okrzyków, a także warsztaty gry na piłkarskich bębnach oraz instrumentach perkusyjnych z całego świata. Animatorem wydarzenia będzie Irek Bieleninik.

Kibice będą mogli także pomalować sobie twarz, czy włosy w barwy narodowe, a na panie czeka piłkarski makijaż. Zaplanowano także pokazy m.in. salsy, jogi oraz liczne piłkarskie konkursy.

W dniach meczów dłużej czynne będą zlokalizowane po sąsiedzku restauracje i kawiarnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.