PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworce zmieniły się nie do poznania

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    30 maja 2012 - 07:19
Dworce zmieniły się nie do poznania

Już nie brud i smród, tylko błysk i czar. Euro 2012, do tego pieniądze z budżetu i Unii. Ruszył program modernizacji dworców. Najbardziej zyskały w miastach, w których rozegrane zostaną mecze.
Zmiana dokonała się na Dworcu Centralnym w Warszawie y, choć gdzieniegdzie przecieka. Remont kosztował ok. 60 mln zł. Zabrakło pieniędzy na wymianę schodów ruchomych czy remont podziemnej tzw. galerii zachodniej – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W stolicy powstał od nowa Dworzec Wschodni. Wyremontowano też stację Stadion oraz powstała nowa podziemna stacja – Warszawa Lotnisko Chopina.

Oblicze zmienił też dworzec we Wrocławiu. Stara hala zamieniła się w dwukondygnacyjny pasaż handlowy. Koszt modernizacji ze wsparciem funduszy unijnych – 361,6 mln zł. Otwarcie – 1 czerwca.

Nową halę zyskał też dworzec w Poznaniu. Gruntowną modernizację przeszedł też dworzec w Gdyni – pisze „Gazeta Wyborcza”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Teresa zakochana w Warsz, 2012-05-30 09:03:49

    szkoda tylko, że odswieżany dworzec Powisle jest od razu mazany przez nieodpowiedzialnych pseudoartystów. To skandal, ze władze nie potrafia się z tym uporać. mamy tylu pracowników Strazy Miejskiej, ale w tym rejonie jakoś ich nie widać. No i ta uryna w każdym kaciku, zwłaszcza w przejściu pod Most...em Poniatowskiego i przy Dworcu Powisle od strony zachodnie - przescie do Muzueum. Bez maski trudno przejść. A przy parkingu strasza nieuzywane od kliku lat budoruderki:(  rozwiń