Dworce zmieniły się nie do poznania

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 30-05-2012
  • drukuj
Już nie brud i smród, tylko błysk i czar. Euro 2012, do tego pieniądze z budżetu i Unii. Ruszył program modernizacji dworców. Najbardziej zyskały w miastach, w których rozegrane zostaną mecze.
Dworce zmieniły się nie do poznania
Zmiana dokonała się na Dworcu Centralnym w Warszawie y, choć gdzieniegdzie przecieka. Remont kosztował ok. 60 mln zł. Zabrakło pieniędzy na wymianę schodów ruchomych czy remont podziemnej tzw. galerii zachodniej – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W stolicy powstał od nowa Dworzec Wschodni. Wyremontowano też stację Stadion oraz powstała nowa podziemna stacja – Warszawa Lotnisko Chopina.

Oblicze zmienił też dworzec we Wrocławiu. Stara hala zamieniła się w dwukondygnacyjny pasaż handlowy. Koszt modernizacji ze wsparciem funduszy unijnych – 361,6 mln zł. Otwarcie – 1 czerwca.

Nową halę zyskał też dworzec w Poznaniu. Gruntowną modernizację przeszedł też dworzec w Gdyni – pisze „Gazeta Wyborcza”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

szkoda tylko, że odswieżany dworzec Powisle jest od razu mazany przez nieodpowiedzialnych pseudoartystów. To skandal, ze władze nie potrafia się z tym uporać. mamy tylu pracowników Strazy Miejskiej, ale w tym rejonie jakoś ich nie widać. No i ta uryna w każdym kaciku, zwłaszcza w przejściu pod Most...em Poniatowskiego i przy Dworcu Powisle od strony zachodnie - przescie do Muzueum. Bez maski trudno przejść. A przy parkingu strasza nieuzywane od kliku lat budoruderki:( rozwiń

Teresa zakochana w Warsz, 2012-05-30 09:03:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE