PARTNER PORTALU
 • BGK

Dworzec autobusowy w Swarzędzu otwarty

 • 24swarzedz.pl (Joanna Gryczyńska)    12 października 2011 - 08:44
Dworzec autobusowy w Swarzędzu otwarty

Wznowiono ruch autobusowy na pętli przy osiedlu Kościuszkowców w Swarzędzu, której remont trwał od kwietnia tego roku.
Nowa pętla oznacza dla mieszkańców miasta przede wszystkim oczekiwanie na autobusy w bardziej komfortowych niż do tej pory warunkach.

Termin ukończenia inwestycji, zaplanowany początkowo na koniec wakacji, uległ przesunięciu. W pierwszych dniach sierpnia UMiG Swarzędz zawarł bowiem aneks terminowy z wykonawcą przebudowy pętli, między innymi ze względu na konieczność wybudowania dodatkowej kanalizacji teletechnicznej.

W tym czasie podłączany był też system monitoringu do sieci ogólnej. Prace budowlane na terenie przyległym do osiedla Kościuszkowców rozpoczęły się jednak przede wszystkim od wyburzenia starego budynku, nieremontowanej od dłuższego czasu, zaniedbanej i zniszczonej wiaty. Na jej terenie powstała nowoczesna poczekalnia.

Na miejscu podróżni będą mogli nie tylko schronić się przed niekorzystnymi, jesiennymi już warunkami, ale również kupić bilety w kiosku oraz skorzystać z toalet, które zostaną wkrótce otwarte.

W budynku nowej pętli autobusowej wykonano wentylację komory dachu, która zapobiegnie zawilgoceniu pomieszczeń. Odwodniono także teren na tyłach wiaty, aby uniemożliwić zalanie obiektu w czasie intensywnych opadów. Koszt inwestycji to 1 500 000 złotych. W jej ramach powstały też dwa zadaszone perony, na których można oczekiwać autobusów.

„Długo czekaliśmy na nową pętlę” – mówi Kuba, mieszkaniec osiedla Kościuszkowców, który każdego dnia korzysta ze swarzędzkiej komunikacji miejskiej i dodaje: „Nareszcie nie kapie mi na głowę kiedy czekam na autobus! Budynek wygląda ciekawie, jest taki nowoczesny”.

Na pętli zatrzymują się autobusy nr 401, 412, S3, S4 i S9 oraz linia nocna nr 400. Przy nowej pętli postawiony został również miejski słup ogłoszeniowy w związku z obowiązującym zakazem wieszania anonsów oraz reklam na wiatach przystankowych.

Wykonawcą inwestycji była firma MUR-BET Przedsiębiorstwo Inżynieryjne z siedzibą w Dąbrowie przy ul. Granicznej 27.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Iwa, 2011-11-25 18:30:04

  Po co ten dworzec skoro autobusy Wirażbus mają umowę tylko do końca roku? Dla kogo?Dla rozklekotanych autobusów ZGK?I dokąd będą one jeździły?Poznań nie wpuści takich rzęchów!!
 • B.M.KOWAL, 2011-10-23 22:42:59

  Pętla już jest gotowa,to fakt.Wybredny zawsze będzie niezadowolony!!! Zawsze?
 • KOnrad, 2011-10-23 22:34:50

  Dla wymagających to za mało by funkcjonowało to właciwie