PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec Centralny czeka na wykonawcę

  • PAP    21 kwietnia 2010 - 14:09
Dworzec Centralny czeka na wykonawcę

Do 27 kwietnia został przesunięty termin składania ostatecznych ofert w przetargu na wykonawcę remontu na warszawskim Dworcu Centralnym. Dworzec ma być gotowy na EURO 2012.
Rzecznik PKP SA Michał Wrzosek wyjaśnił, że zainteresowanie oferentów przetargiem jest bardzo duże i część z nich prosiła PKP SA o dodatkowy czas na złożenie swoich ofert. - To przetarg dwustopniowy - w lutym zgłosiło się do nas sześć firm, które są zainteresowane wykonaniem remontu. Teraz mają czas do wtorku, 27 kwietnia na złożenie szczegółowej oferty - powiedział rzecznik. Czas na składanie ofert w pierwszym etapie przetargu minął 8 lutego.

Dworzec Centralny zostanie przed EURO 2012 tylko wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Szacowana wartość prac to ok. 22 mln zł. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. Na dworcu pojawi się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty, punkty informacyjne, zostaną uporządkowane galerie handlowe. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych PKP SA.

Prace mają się zakończyć na przełomie lat 2011 i 2012. Kolejarze zapewniają, że przesunięcie terminu przyjmowania ofert nie będzie miało żadnego wpływu na termin rozpoczęcia i zakończenia prac remontowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.