Dworzec Centralny zabytkiem

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 24-11-2010
  • drukuj
Kolejarze obawiają się wpisu do rejestru zabytków Dworca Centralnego w Warszawie, bo nie można by już nigdy go ruszyć. Tymczasem docelowo ma on zostać zrównany z ziemią.
Dworzec Centralny zabytkiem

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk obiecał, że po 2020 r. znajdzie się tu przystanek Kolei Dużych Prędkości z Warszawy przez Łódź do Wrocławia i Poznania. Wielu ekspertów wątpi w realność tych wizji. Wskazują jednak, że wpisanie Centralnego do rejestru może zablokować w przyszłości możliwości modernizacji – informuje „Życie Warszawy”.

Tymczasem trwa remont Dworca Centralnego. Prace w hali głównej mają zakończyć się w czerwcu, a na wschodniej antresoli, gdzie powstanie tzw. food court z restauracjami znanych sieci – pod koniec 2011 roku. Kilka miesięcy wcześniej ruszy Cafe Poczekalnia na dole.

Trwają prace w łączniku ze Złotymi Tarasami. W przyszłym roku pasażerów czeka modernizacja peronów (będą uciążliwe zmiany w kursowaniu pociągów). Dworzec ma lśnić na Euro 2012.

Z peronów Dworca Centralnego rocznie korzysta ok. 6 mln pasażerów, a przez halę główną przetacza się 16 mln ludzi  – pisze „Życie Warszawy”.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE