PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec kolejowy w Sieradzu jak nowy

  • pap    19 października 2013 - 15:59
Dworzec kolejowy w Sieradzu jak nowy

Ponad 2 mln zł kosztowała przebudowa i remont XIX-wiecznego dworca kolejowego w Sieradzu (Łódzkie). Obiekt oficjalnie oddano do użytku, pasażerowie mogli jednak z niego korzystać jeszcze przed całkowitym zakończeniem modernizacji.
Prace rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Jak informuje PKP SA, na dworcu wymieniono wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Odnowione zostało zarówno wnętrze budynku jak i zabytkowa elewacja; nad jej renowacją czuwał konserwator zabytków.

Wyremontowany obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na dworcu znalazły się specjalne ścieżki dotykowe, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym oraz automatyczne drzwi z fotokomórką. Zniwelowano uskoki między dworcem, a peronem pierwszym, który również został poddany modernizacji we współpracy przez PKP PLK.

Odnowiono też teren przed dworcem - parking, chodniki i przedpole obiektu pokryto kostką; uporządkowano zieleń.

Wykonawcą i autorem projektu modernizacji było Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "ANDROPEX" z Łodzi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł i został pokryty z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP SA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.