PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec Łódź Fabryczna już niedługo będzie gotowy

  • WNP.pl (TE)    11 marca 2015 - 09:25
Dworzec Łódź Fabryczna już niedługo będzie gotowy
Budowa nowego dworca Łódź Fabryczna (fot. PKP PLK)

W tunelu biegnącym do nowego dworca Łódź Fabryczna rozpoczyna się montaż pierwszych torów. Na zachodniej hali budynku dworca trwa montaż szklanych paneli, a wewnątrz rozpoczęły się prace wykończeniowe - podały PKP PLK.
Wartość inwestycji wynosi ok. 1,75 mld zł brutto.

- Testy i próby eksploatacyjne rozpoczną się pod koniec 2015 r. Wynik jazd próbnych, kalibracja i testy systemów sterowania i bezpieczeństwa, a także odbiory techniczne pozwolą określić dokładny termin startu pierwszych regularnych połączeń - podał inwestor.

Zobacz jak rośnie dworzec Łódź Fabryczna

- Z nowej stacji, z której docelowo będzie mogło skorzystać kilkadziesiąt tysięcy pasażerów dziennie, pociągi dojadą m.in. do Warszawy. Czas przejazdu najszybszych pociągów do stolicy nie przekroczy 70 minut - dodał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jerzy, 2015-03-11 15:17:25

    jak obserwuję to od dwóch miesięcy paneli nie przybywa,a ciągle słyszę,że są montowane.Przeszedłem wzdłuż lini kolejowej w kierunku Niciarnianej i postępu na tym odcinku nie widac.Wydawałoby się,że tak łagodna zima pozwala na układanie torów w stronę Widzewa,a tam nic,nawet żadnych prac przygotowaw...czych.Proszę więc nie opowiadac o zakończeniu prac do grudnia 2015,jeszcze jedna bujda na resorach.  rozwiń