PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec PKP w Bochni po rewitalizacji

  • PAP    25 kwietnia 2012 - 17:06
Dworzec PKP w Bochni po rewitalizacji

Około 5 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja dworca kolejowego w Bochni (woj. małopolskie). Wyremontowany budynek jest już czynny dla pasażerów.
Jak poinformował w środę rzecznik prasowy Grupy PKP Łukasz Kurpiewski, budynek pochodzący z 1885 roku zyskał nowy wygląd i stał się bardziej funkcjonalny.

Dworzec ma nową, bardziej przyjazną i nowoczesną przestrzeń związaną z obsługą podróżnych, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowano także pomieszczenie dla matki z dzieckiem. W obiekcie zostało zainstalowanych kilkanaście kamer monitoringu, które pozwolą na nadzorowanie pomieszczeń dworca, parkingu oraz okolic stacji.

W ramach przebudowy odnowiono także elewację, wymieniono pokrycie dachowe, drzwi i okna oraz wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Przed dworcem powstał parking na 20 miejsc oraz parking dla rowerów. Wokół budynku wybudowano nowe chodniki z kostki brukowej.

Prace trwały od września 2010 roku i kosztowały ok. 5 mln złotych. Były to środki budżetu państwa oraz własne PKP S.A.

Rzecznik przypomniał, że PKP realizuje szeroko zakrojony program modernizacji dworców kolejowych. Obecnie jest nim objętych około 80 obiektów na terenie całego kraju - na różnym etapie zaawansowania: od przygotowywania dokumentacji budowlanej po trwające lub kończące się prace remontowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.