PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec PKP w Łańcucie już gotowy

  • PAP    29 maja 2012 - 16:53
Dworzec PKP w Łańcucie już gotowy

We wtorek, po prawie dwuletnim remoncie, oddano do użytku dworzec PKP w Łańcucie (Podkarpackie). Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu państwa i PKP SA.
Jak powiedział podczas uroczystości dyrektor PKP Nieruchomości oddział w Krakowie Paweł Chmielewski, łańcucki dworzec dzięki remontowi będzie bardziej funkcjonalny.

"Mam nadzieję, że pierwsze wrażenie, jakie zrobi na pasażerach, będzie zachęcało ich do zwiedzenie wszystkich zabytków w Łańcucie" - dodał.

Budynek dworca został całkowicie przebudowany, odnowiono elewację, wymieniono dach, drzwi i okna oraz wszystkie instalacje. Dworzec został dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. W budynku są też m.in. nowe kasy i toalety. A obok budynku powstał parking na 55 miejsc postojowych dla aut. Odnowiono też przyległe do dworca chodniki.

Dworzec wyposażono w nowoczesny, czytelny system informacji wizualnej, ponadto zainstalowano monitoring.

Na pierwszym piętrze budynku część pomieszczeń zagospodaruje samorząd Łańcuta. Według planów ma tu powstać galeria sztuki, pracownia malarska i szkoła malarstwa dla dzieci i młodzieży.

Remont dworca trwał od września 2010 r. Przebudowa została wykonana przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Ład-Bud z Tarnowa według projektu opracowanego przez Biuro Inżynierskie Lemaz z Lubaczowa.

Dworzec w Łańcucie wybudowano w 1988 r. Średnio podczas doby przewija się przez niego ok. 720 podróżnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.