PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec PKS w Nowej Dębie gotowy

  • PAP    26 lipca 2012 - 19:58
Dworzec PKS w Nowej Dębie gotowy

Gotowy jest już nowy dworzec autobusowy w Nowej Dębie na Podkarpaciu. Koszt budowy obiektu wyniósł ok. 600 tys. zł. Inwestycja w znacznej części była dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.
Jak poinformował zastępca burmistrza Nowej Dęby Zygmunt Żołądź, dworzec będzie czynny od najbliższego poniedziałku.

"Prace przy budowie nowego dworca rozpoczęły się w ub. r. Budynek wyposażono m.in. w dwa ekrany cyfrowe, na których prezentowane będą rozkłady jazdy, a także informacje dla podróżnych. Ponadto zamontowano dwa infokioski multimedialne. Podróżni, czekając na autobus, będą mogli przeglądnąć strony internetowe i zapoznać się m.in. z ofertą powiatowego urzędu pracy" - dodał.

Żołądź zaznaczył, że przy budowie dworca oraz jego wyposażeniu zastosowano nowoczesne rozwiązania energooszczędne, pozwalające zmniejszyć zużycie m.in. prądu i wody.

"Np. toalety zostały wyposażone w elektroniczne baterie umywalkowe, a oświetlenie sterowane jest czujnikami ruchu. Obiekt jest również monitorowany" - podkreślił.

Całkowity koszt budowy dworca to ok. 600 tys. zł; z tego prawie 430 tys. pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. Pozostała część to wkład własny samorządu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.