PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Brzegu Dolnym odzyska blask

  • PAP    5 września 2013 - 12:48

Trzy oferty wypłynęły w przetargu na renowację pochodzącego z końca XIX w. budynku dworca PKP w Brzegu Dolnym. Wykonawca prac remontowych ma zostać wybrany do końca września.
W ramach modernizacji dworca w Brzegu Dolnym kompleksowo zostanie przebudowany budynek pochodzący z 1876 r. - poinformował w czwartek rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu Bartłomiej Sarna.

"Renowacji zostanie poddana elewacja budynku wraz z odtworzeniem na niej detali architektonicznych. Zyska ona nowe oświetlenie, podkreślające historyczny charakter budynku, a także nowe zegary zlokalizowane nad wejściami od strony peronów i miasta" - podał rzecznik.

W ramach remontu zostaną wyburzone wybudowane po wojnie przybudówki, które powstały po obu sztonach budynku. Tuż przy dworcu mają powstać stojaki na rowery.

Wyremontowane ma być wnętrze dworca. "Odnowiony zostanie hol, który zyska kompletnie nowy wygląd, oświetlenie, posadzki, gabloty informacyjne" - poinformował rzecznik. Pojawi się też tablica informacyjna w języku Braille'a.

Wykonawca robót remontowych wymieni również poszycie dachowe, instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową. Po remoncie budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Firma, która wygra przetarg będzie miały 52 tygodnie na wykonanie inwestycji. Przebudowa dworca będzie finansowana ze środków własnych PKP SA i budżetowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.