Dworzec w Drawsku Pomorskim gotowy

Oddano do użytku przebudowany dworzec kolejowy w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie). Inwestycja kosztowała 2,8 mln zł. Po przebudowanie dworzec jest nie tylko poczekalnią, znalazło się tam także m.in. centrum informacji turystycznej.
Dworzec w Drawsku Pomorskim gotowy

Leżący na linii kolejowej nr 210 Runowo Pomorskie (Zachodniopomorskie) - Chojnice (Pomorskie) dworzec przebudowano - jak powiedział burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak - w ramach pionierskiego projektu realizowanego razem z niemiecką gminą Schorfheide.

Unijne dofinansowanie stanowiło 80 proc. wartości inwestycji. Prace budowlane w Drawsku Pomorskim trwały ponad rok. Dzięki nim wzniesiony na początku XX w. obiekt o powierzchni 642 m odzyskał pierwotny wygląd.

Po przebudowanie drawski dworzec jest nie tylko poczekalnią dla podróżnych, ale również siedzibą stowarzyszeń zajmujących się ekologią. Znajduje się tam również centrum informacji turystycznej.

Dworzec w Drawsku Pomorskim od 2004 r. jest własnością samorządu. Negocjacje w sprawie przejęcia obiektu przez miasto od PKP trwały prawie dwa lata. W momencie przejmowania dworca był on nieczynny dla podróżnych. Samorząd wyremontował nieruchomość i udostępnił pasażerom.

Natomiast w 2009 r. otrzymał 445 tys. euro na jego m.in. na gruntowną przebudowę. Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3. Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/ Województwo Zachodniopomorskie 2007 - 2013 (Interreg IVA).

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE