PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Drawsku Pomorskim gotowy

  • PAP    7 listopada 2011 - 19:30
Dworzec w Drawsku Pomorskim gotowy

Oddano do użytku przebudowany dworzec kolejowy w Drawsku Pomorskim (Zachodniopomorskie). Inwestycja kosztowała 2,8 mln zł. Po przebudowanie dworzec jest nie tylko poczekalnią, znalazło się tam także m.in. centrum informacji turystycznej.
Leżący na linii kolejowej nr 210 Runowo Pomorskie (Zachodniopomorskie) - Chojnice (Pomorskie) dworzec przebudowano - jak powiedział burmistrz Drawska Pomorskiego Zbigniew Ptak - w ramach pionierskiego projektu realizowanego razem z niemiecką gminą Schorfheide.

Unijne dofinansowanie stanowiło 80 proc. wartości inwestycji. Prace budowlane w Drawsku Pomorskim trwały ponad rok. Dzięki nim wzniesiony na początku XX w. obiekt o powierzchni 642 m odzyskał pierwotny wygląd.

Po przebudowanie drawski dworzec jest nie tylko poczekalnią dla podróżnych, ale również siedzibą stowarzyszeń zajmujących się ekologią. Znajduje się tam również centrum informacji turystycznej.

Dworzec w Drawsku Pomorskim od 2004 r. jest własnością samorządu. Negocjacje w sprawie przejęcia obiektu przez miasto od PKP trwały prawie dwa lata. W momencie przejmowania dworca był on nieczynny dla podróżnych. Samorząd wyremontował nieruchomość i udostępnił pasażerom.

Natomiast w 2009 r. otrzymał 445 tys. euro na jego m.in. na gruntowną przebudowę. Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3. Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/ Województwo Zachodniopomorskie 2007 - 2013 (Interreg IVA).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.