PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Gdyni z unijnym dofinansowaniem

  • AZA    19 listopada 2010 - 14:09
Dworzec w Gdyni z unijnym dofinansowaniem

Polskie Koleje Państwowe otrzymały unijne wsparcie na realizację projektu „Przebudowa kompleksu dworcowego Gdynia Główna”.
Umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisano wczoraj 18 listopada. Całkowita wartość projektu to prawie 41 mln zł brutto, a dofinansowanie ze środków UE i budżetu państwa wynosi ponad 26 mln zł brutto.

Przypomnijmy, że prace budowlane na dworcu PKP Gdynia Główna trwają od sierpnia tego roku. Ich zakończenie zaplanowano na maj 2012 r. Wykonawcą prac jest konsorcjum: Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. 

Wyremontowany zostanie zarówno sam budynek dworca, jak i otwarta kolumnada łącząca go z dworcem podmiejskim SKM. Zostanie również odtworzona architektura zabytkowego dworca z jednoczesnym dostosowaniem funkcjonalnym obiektu do wymagań współczesnych standardów obsługi podróżnych. Budynek będzie spełniał potrzeby osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Przy wejściu odtworzona zostanie restauracja. W budynku powstanie całodobowa poczekalnia dla podróżnych, ruchome schody, kawiarnie i sklep spożywczy w dobudowanym piętrze. Gdyński dworzec stanie się ładniejszy, bardziej funkcjonalny i bezpieczny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.pkp.pl/GdyniaGlowna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.