PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Gorzowie gotowy. Kolej na następne

  • PAP    16 marca 2010 - 14:44
Dworzec w Gorzowie gotowy. Kolej na następne

Prawie 3 mln zł kosztowała modernizacja dworca kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim. Inwestycja trwała dwa lata.
Dziś (16. marca) odbyło się uroczyste otwarcie odnowionego obiektu.

Remont gorzowskiego dworca rozpoczął się w 2008 roku. W tym czasie pasażerowie korzystali z pomieszczeń znajdujących się pod peronami, które tymczasowo przystosowano m.in. do funkcji poczekalni i kas biletowych.

Zmodernizowany dworzec ma nowy tzw. system informacji wizualnej dla pasażerów. Dzięki niemu można łatwiej poruszać się po obiekcie, znaleźć potrzebne informacje oraz kierunki wyjść. Wprowadzono także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym żółte ścieżki prowadzące do kas i peronów dla niedowidzących. Do 2011 powstaną windy dla osób niepełnosprawnych.

Dworzec ma m.in. nową poczekalnię dla pasażerów, toalety, skrytki na bagaże oraz energooszczędne oświetlenie. Budynek jest wyposażony m.in. w kamery, które niebawem zostaną włączone do systemu miejskiego monitoringu.

- To spore udogodnienia dla naszych pasażerów i pracowników. W końcu doczekaliśmy się dworca z prawdziwego zdarzenia - poinformował naczelnik sekcji pasażerskiej Lubuskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Witold Jakubowski.

Do 2012 roku zostanie odnowiony także teren wokół dworca, którego właścicielem jest gorzowski magistrat, a Polskie Linie Kolejowe zmodernizują perony i przejście łączące je z dworcem.

Do 2012 roku PKP S.A. wyremontują kolejne dworce, m.in. w: Lesznie, Poznaniu, Luboniu oraz Kostrzynie nad Odrą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.