PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Jaworzynie Śląskiej zostanie przebudowany

  • PAP    24 lutego 2014 - 12:47
Dworzec w Jaworzynie Śląskiej zostanie przebudowany

- Około 6 mln zł ma kosztować przebudowa dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej. Polskie Koleje Państwowe SA podpisały umowę z wykonawcą inwestycji.
Jak poinformował rzecznik prasowy PKP SA we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, pierwsze prace budowlane na dworcu w Jaworzynie Śląskiej ruszą do końca marca 2014 roku.

"Inwestycja swoim zasięgiem obejmie dworzec i plac dworcowy. Odnowiona zostanie elewacja dworca, która zyska również nową iluminację. Gruntownej modernizacji zostanie poddana część związana z obsługą podróżnych. Natomiast w holu, pełniącym funkcję poczekalni, wymienione zostaną posadzki, pomalowane ściany, pojawi się nowe oświetlenie, a także nowe ławki i kosze na śmieci" - wymienił Sarna.

Dworzec zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W posadzce pojawią się specjalne linie, które ułatwią poruszanie się osobom niedowidzącym. Przy wejściu do poczekalni zainstalowana ma zostać tablica informacyjna w języku Braille`a. Z poziomu tunelu do holu, w którym będzie poczekalnia, podróżni będą mogli dostać się windą.

Przebudowane zostaną także pozostałe pomieszczenia w budynku. Znajdą się w nich biura, a także lokale, w których będzie Ośrodek Pomocy Społecznej i pogotowie ratunkowe. Na dworcu znajdzie się również kilka pomieszczeń komercyjnych.

"Dzięki modernizacji znacznie poprawi się stan techniczny budynku. Planowana jest wymiana części stropów, dachu i wszystkich instalacji, a także stolarki okiennej i drzwiowej. Poprzez montaż nowoczesnego systemu monitoringu zwiększy się bezpieczeństwo na dworcu i w jego bezpośrednim otoczeniu" - podkreślił Sarna.

Nowy wygląd ma zyskać też plac przed dworcem. Zieleń ma być uporządkowana, a chodniki - wymienione. W pobliżu budynku pojawią się m.in. nowe ławki, oświetlenie oraz stojaki na rowery. Wykonawca wymieni również nawierzchnię parkingu.

Przebudowa dworca w Jaworzynie Śląskiej będzie finansowana z budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP SA.

Na Dolnym Śląsku dobiega końca przebudowa dworca w Legnicy. Latem zakończą się również prace modernizacyjne na dworcu w Brzegu Dolnym, a do końca marca tego roku ruszy jeszcze przebudowa dworca w Obornikach Śląskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.