PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Krakowie Płaszowie doczekał się przebudowy

  • PropertyDesign.pl    26 stycznia 2015 - 11:49
Dworzec w Krakowie Płaszowie doczekał się przebudowy

Plac budowy dworca Kraków Płaszów przekazany (fot. Grager/wikipedia.org)

Przebudowa dworca w Krakowie Płaszowie zakłada wyburzenie bocznej, parterowej części dworca oraz kompleksową modernizację pozostałej części budynku.
Plac przebudowy został przekazany. Prace budowlane dla PKP wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel S.A.

- Dworzec Kraków Płaszów jest drugim, pod względem wielkości i liczby korzystających z niego pasażerów, dworcem kolejowym w Krakowie. Obsługuje zarówno połączenia regionalne, jak i dalekobieżne. Na początku minionego roku oddaliśmy pasażerom do użytku dworzec Kraków Główny – nowoczesny, funkcjonalny i pierwszy zlokalizowany w całości pod peronami – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor Departamentu Inwestycji w PKP S.A.

Po zakończeniu prac dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ kas oraz pomieszczeń komercyjnych zostanie zamieniony w taki sposób, aby osoby z ograniczoną mobilnością ruchową mogły z nich swobodnie korzystać.

Ponadto modernizacja zakłada wymianę okien, drzwi oraz instalacji wewnętrznych. Odnowiony zostanie również dach i elewacja budynku. Na dworcu pojawi się także część usługowo-handlowa. Na piętrze znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe – obecnie wynajmowane przez PKP Intercity.

Na czas remontu funkcje pasażerskie przejmie dworzec tymczasowy. Obiekt zostanie udostępniony podróżnym w I połowie lutego.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2015 r. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.