PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Łęczycy doczeka się przebudowy

  • PAP    6 grudnia 2012 - 13:17
Dworzec w Łęczycy doczeka się przebudowy

Do końca przyszłego roku ma być zakończona przebudowa dworca kolejowego w Łęczycy. Koszt inwestycji oszacowano na 3,2 mln zł.
Prace na dworcu mają się rozpocząć jeszcze w grudniu - poinformowało w czwartek biuro prasowe PKP.

Jak zapewniają władze spółki, dzięki remontowi dworzec będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczny. Elewacja budynku odzyska wygląd z 1925 roku, kiedy powstał obiekt. Renowacji zostaną poddane wszystkie zachowane detale architektoniczne, a zrekonstruowane te, które do dziś nie dotrwały.

Nad wejścia główne od strony ul. Belwederskiej i peronów powrócą zegary z podświetlonymi tarczami oraz napisy - dworzec kolejowy (od strony miasta) i Łęczyca (od strony peronów) wraz z datą powstania dworca.

W ramach inwestycji wymienione zostanie poszycie dachowe, a także stolarka okienna i drzwiowa oraz wszystkie instalacje. Na parterze budynku mieścić się będą m.in.: poczekalnia, kasa biletowa, świetlica i toalety wraz z punktem przewijania dzieci.

Przewidziano miejsca na biletomat, bankomat i skrzynki bagażowe. We wszystkich pomieszczeniach zostaną położone nowe posadzki i pomalowane ściany, a także zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Pojawią się monitory LCD, zegary, a także tablice informacyjne.

Dzięki modernizacji obiekt zostanie dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Od strony miasta i peronu zostaną wybudowane podjazdy, dzięki którym osoby na wózkach bez problemu dostaną się do budynku.

W posadzce zamontowane mają być linie prowadzące wraz z tzw. polami uwagi, które ułatwią poruszanie się po dworcu osobom niewidzącym. Dla osób z wadami słuchu, przy kasie biletowej zostanie zamontowany mikrofon z pętlą indukcyjną, która umożliwi lepsze porozumiewanie się.

Zamontowany zostanie system monitoringu, który zasięgiem obejmie dworzec i jego najbliższe otoczenie. Wraz z budynkiem dworca przebudowany zostanie plac przed nim. Przed wejściem głównym powstanie siedem miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej oraz parking przeznaczony do postoju nie dłuższego, niż 5 minut.

Na placu przewidziano szesnaście stojaków rowerowych. Połowa z nich zostanie zlokalizowana pod wiatą rowerową. Na placu pojawią się nowe lampy, ławki i kosze na śmieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.