PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec w Poznaniu gotowy

  • PAP    22 listopada 2013 - 17:17
Dworzec w Poznaniu gotowy

Od północy z piątku na sobotę pasażerowie korzystający z międzymiastowej i międzynarodowej komunikacji autobusowej będą mieli do dyspozycji nowy dworzec autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym w Poznaniu.
Zintegrowane Centrum Komunikacyjne (ZCK) tworzą: nowy dworzec kolejowy oddany do użytku przed Euro 2012, przystanki nowej linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz terminal autobusowy.

Oba dworce powstały w ramach inwestycji węgierskiej spółki Tri Granit i PKP SA, która składa się także z galerii handlowej "Poznań City Center" oddanej do użytku w październiku br.

"Pierwszy autobus z nowego dworca zostanie odprawiony 10 minut po północy w sobotę" - poinformowała  rzecznik PKS Poznań Dorota Duda.

Na nowym dworcu jest 19 stanowisk odprawy autobusów, kasy biletowe, centrum informacji pasażerskiej i informacja turystyczna.

Nowy dworzec jest dzierżawiony od właścicieli Poznań City Center. PKS Poznań chce docelowo wykupić terminal.

Z Poznania każdego dnia odjeżdża 546 autobusów obsługujących 129 linii. Rocznie z usług autobusowej komunikacji pozamiejskiej korzysta w stolicy Wielkopolski prawie 3 miliony pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.