Dworzec Warszawa Zachodnia został skomercjalizowany

Obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale br. Już w pierwszych dniach jego funkcjonowania podróżni będą mogli skorzystać z oferty handlowo-usługowej obecnych tam najemców. PKP S.A. podpisała umowy na wynajem wszystkich lokali na dworcu.
Dworzec Warszawa Zachodnia został skomercjalizowany
(fot. pkpsa.pl)

Lokale komercyjne pojawią się w holu dworca, na poziomie -1. Pasażerowie znajdą tam restaurację szybkiej obsługi wraz z kawiarnią McDonald’s, księgarnię Matras oraz kantor. Artykuły pierwszej potrzeby będą dostępne w saloniku prasowym Relay. Cała powierzchnia komercyjna na nowym dworcu zajmie ok. 440 mkw.

Dworzec na najwyższym poziomie

- Warszawa Zachodnia dołącza do grona dworców „premium” – mówi Marta Zabłocka, dyrektor Departamentu Komercjalizacji w PKP S.A. – Dzięki odpowiednim działaniom, udaje nam się podnieść poziom wynajmu powierzchni w obiektach tej kategorii. Obecnie wynosi on już 93 proc. - dodaje. 

Oprócz oferty handlowo-usługowej, podróżni będą mieli do dyspozycji przestrzeń z wygodnymi miejscami siedzącymi. Podstawowe funkcje związane z obsługą pasażerską zapewni 6 okienek kasowych oraz biletomaty, które zostaną zlokalizowane w wydzielonej do tego części obiektu. Do dyspozycji podróżnych będą również skrytki bagażowe oraz bankomaty. Na zewnątrz pojawi się parking typu kiss&ride oraz stojaki dla rowerów.

Nowy dworzec już pod koniec roku

W tym samym czasie udostępnione zostaną również lokale komercyjne.

Nowoczesny dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia powstaje od strony Al. Jerozolimskich, w ramach kompleksu West Station, realizowanego wspólnie przez HB Reavis oraz PKP S.A. Będzie to drugi dworzec funkcjonujący przy stacji Warszawa Zachodnia. Dotychczasowy obiekt przy ul. Tunelowej będzie nadal obsługiwał podróżnych. Nowy gmach ułatwi dostęp do obiektu mieszkańcom Ochoty, Włochów czy Mokotowa.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To może to będzie następne Centrum Handlowe a nie dworzec PKP?

Podróżny, 2015-06-26 20:11:56 odpowiedz

najważniejsza funkcja tego dworca - jak wynika z informacji - to handlowa:-)
Kto jednak jeździ pociągami z tego dworca to widzi, że: brak wiat na peronach, brak wind i podjazdów na perony, brak ławek. Co to za dworzec kolejowy, który służy wyłącznie za miejsce handlu? kamieni kupa...
... rozwiń

leda, 2015-06-26 09:28:49 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE