PARTNER PORTALU
  • BGK

Dworzec we Wrocławiu gotowy po Euro

  • PAP    5 kwietnia 2012 - 17:04
Dworzec we Wrocławiu gotowy po Euro

Dworzec kolejowy Wrocław-Główny będzie gotowy do przyjęcia kibiców na Euro 2012, ale całkowita przebudowa obiektu zostanie zakończona dopiero w lipcu. Na czas trwania turnieju uruchomione zostaną także dodatkowe połączenia kolejowe dla kibiców z Rosji i Czech.
Podczas czwartkowego posiedzenia Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012 marszałek woj. dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec (zabierz głos/oceń marszałka) zapowiedział, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez głównego wykonawcę robót, do końca maja gotowe będą wszystkie perony, tunele komunikacyjne oraz częściowo hol główny.

Czytaj też: Miasto kłóci się z marszałkiem

- Nie będą gotowe części komercyjne dworca, te które przeznaczone są dla najemców. Wszystkie prace mają się jednak zakończyć w lipcu - dodał.

Na czas Euro uruchomione zostaną także dodatkowe połączenia dla kibiców z Rosji i Czech. Reprezentacja Czech będzie miała we Wrocławiu swoją bazę i w stolicy Dolnego Śląska rozegra trzy spotkania. Rosjanie zagrają we Wrocławiu tylko raz, 8 czerwca.

- Na mecz z Rosją będzie kursowało pięć pociągów. Planujemy także uruchomienie dodatkowych połączeń z Czech do Wrocławia. Składy będą kursowały z Ostrawy, Pardubic i Pragi. Będziemy mogli także dowieść podróżnych na trasie z Dworca Głównego na stadion, ale dodatkowe połączenia na tej trasie leżą już w kompetencji władz Wrocławia - powiedział marszałek.

Podczas czwartkowego posiedzenia komitetu omawiane były także kwestie problemów, które pojawiły się na budowie stadionu. W czwartek pod bramą wjazdową protestowało kilkudziesięciu pracowników, którzy domagali się m.in. wypłaty zaległych pieniędzy. Także w czwartek umowę z budującą stadion firmą Max Boegl zerwał jeden z podwykonawców, firma Imtech.

- Władze Wrocławia i spółki Wrocław 2012, która odpowiada za budowę, zapewniły nas, że sprawy związane z protestem są obecnie pozytywnie załatwiane, a budowa zakończy się zgodnie z planem, czyli do końca kwietnia - powiedział wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

Obecnie na stadionie trwają jeszcze prace nad budową m.in. parkingu dla autobusów i odbiory techniczne związane z wydaniem zgody na użytkowanie obiektu. Stadion jest sprawdzany przez straż pożarną, która swoją opinię ma przedstawić 17 kwietnia.

- Jesteśmy zaniepokojeni docierającymi do nas z zewnątrz informacjami, ale jestem przekonany, że Wrocław nie pozwoli sobie na kompromitację. Stadion zostanie skończony. Nawet jeśli teraz są kompromitujące opóźnienia, to na końcu musi być sukces. Tej szansy nie możemy na ostatniej prostej zaprzepaścić - dodał Jurkowlaniec.

Przedstawiciele władz miasta opuścili posiedzenie przed jego zakończeniem i nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.