Dworzec wyremontowany, ale perony straszą

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki
  • 06-10-2010
  • drukuj
Po zamknięciu Fabrycznego, pasażerów miał przejąć elegancki, zadaszony dworzec na Widzewie. Budynek już wyremontowano, ale łyse perony i sfatygowana kładka nad nimi jeszcze długo będą wizytówką Łodzi.
Dworzec wyremontowany, ale perony straszą

Dlaczego tych prac nie wykonano jednocześnie z remontem budynku dworca? – pyta „Dziennik Łódzki”. Bo dwie kolejowe spółki nie skoordynowały inwestycji.

Budynek odmalowano na gustowny jasny kolor, odremontowano jego wnętrze. Na zewnątrz kolejarze i gmina Łódź wybudowali parkingi, są przystanki autobusowe, zatoczki, postój taksówek. 15 października dworzec ma być oddany do użytku, czeka jeszcze na ostatnie zezwolenia.

Problem w tym, że dworzec w stanie obecnym to uboga wersja tego, co na Widzewie miało być. Przebudowane miały zostać perony, a szpetną kładkę nad torowiskiem miało zastąpić eleganckie przejście podziemne z windami dla niepełnosprawnych. Nad całością – dach. Stan na dziś? Perony nieruszone, a w kładce zalano betonem największe dziury.

Bałagan, jaki się tam zacznie wiosną, może być niewyobrażalny. Wtedy ruszy przebudowa peronów. W tym samym czasie Łódź Widzew przejmie ruch z zamykanej Łodzi Fabrycznej. Koparki zaczną więc lawirować w tłumie pasażerów, gdy stacja stanie się kolejowym centrum miasta – alarmuje „Dziennik Łódzki”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Typowy burdel na terenie byłej Kongresówki.

Radek, 2010-10-13 23:42:43 odpowiedz

gdzie kucharek ... przepraszam PREZESÓW..... itd

ŁON, 2010-10-06 13:57:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE