PARTNER PORTALU
 • BGK

Dworzec zachodni w Olsztynie jak nowy

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Olsztyn    5 listopada 2011 - 08:19
Dworzec zachodni w Olsztynie jak nowy

Rok 2012 ma być dla niego przełomowy. Miasto skończy prace związane z remontem wiat i tunelu, a kolejarze przebudują budynek i jego otoczenie.
Nie będzie to budowa nowego, lecz przebudowa i odświeżenie wnętrza oraz elewacji istniejącego obiektu. Jego wymiary zostaną bez zmian – pisze „Gazeta Wyborcza Olsztyn”.

Kolejarze przewidują, że koszt przebudowy może wynieść ok. 3 mln zł. Część pieniędzy pochodzi z budżetu państwa, część wygospodarowały PKP.

Zła wiadomość dotyczy dworca głównego. Ciągle nie wiadomo, kiedy doczeka się remontu.

Kolejarze są w kontakcie ze spółką Retail Provider, która miesiąc temu kupiła olsztyński PKS wraz z częścią dworca głównego i zadeklarowała, że jest zainteresowana wspólnym przedsięwzięciem.

Gdyby doszło do przebudowy obejmującej również część PKS, na dworcu mogłaby powstać galeria handlowa. Urząd Miasta mógłby w tym pomóc inwestorowi, uchwalając odpowiedni plan zagospodarowania. Jednak ratusz, choć od lat zapewnia, że zależy mu na nowym dworcu, tym razem ma własne pomysły na tego typu inwestycje w mieście – pisze „Gazeta Wyborcza Olsztyn”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • imprezowicz, 2011-11-06 21:50:14

  Wcale nie jest tak żle i każdy o tym wie!!!
 • Anocz. szupo, 2011-11-06 20:27:16

  no tak widać, że kwestię przebudowy i zmiany otoczenia już z wielkim powodzeniem realizują.
 • Alfons, 2011-11-06 09:10:52

  Projekt przebudowy jest tragiczny. To co funduje PKP Olsztynowi, woła o pomstę do nieba. Nie idźcie tą drogą, nie idźcie tą drogą...