Dyrektor nie może praktykować jako lekarz?

  • RR/Rynek Zdrowia
  • 13-03-2012
  • drukuj
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego namierzyli w województwie lubelskim pięciu lekarzy, który kierują ZOZ-ami i jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą w postaci indywidualnej praktyki lekarskiej. CBA zawnioskowało o odwołanie całej piątki ze stanowisk.
Dyrektor nie może praktykować jako lekarz?

- Okazało się, że wszyscy naruszyli przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Jak ustalili funkcjonariusze CBA, będąc dyrektorami ZOZ-ów prowadzili jednocześnie indywidualne specjalistyczne praktyki lekarskie - poinformował w poniedziałek (12 marca) rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Zaznaczył, że nie ma mowy o przestępstwie korupcyjnym, a jedynie o złamaniu tzw. ustawy antykorupcyjnej i łączeniu prywatnej działalności ze sprawowaniem funkcji publicznej.

Tym niemniej wiadomość PAP poszła w świat, a wraz z nią wnioski o odwołanie ze stanowisk. Trafiły na biurka burmistrza Dęblina, wójtów Baranowa, Żyrzyna i Kurowa oraz zarządu powiatu lubelskiego - organów założycielskich ZOZ-ów.

Więcej na ten temat czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE