PARTNER PORTALU
  • BGK

Działki czekają na inwestorów

  • chelmonline.pl (paw.)    13 października 2011 - 11:50
Działki czekają na inwestorów

Starosta Chełmski ogłosił pierwsze przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż czterech dużych działek wchodzących w skład byłych zakładów drzewnych w Zawadówce.
Do przetargu wystawiono uzbrojoną działkę nr 62/4 o powierzchni 2,6862 ha z bezpośrednim dostępem do drogi powiatowej. Znajduje się na niej budynek przemysłowy podzielony na trzy części funkcjonalne oraz pomieszczenia biurowo-socjalne.

Do największej działki o powierzchni 4,8321 ha o nr 62/5 prowadzi droga wewnętrzna. Wzdłuż jednej z granic nieruchomości przebiega bocznica kolejowa o rozstawie szyn 1,5 m, z rozwidleniem umożliwiającym wymijanie się składów towarowych oraz rampą do rozładowywania towarów na wysokości dwóch budynków produkcyjnych.

W skład nieruchomości wchodzi dziewięć budynków, w tym obiekty przemysłowe, przemysłowo-magazynowe i biurowo-socjalne. Bezpośrednio przy drodze powiatowej położona jest działka o powierzchni 4,6663 ha oznaczona nr 62/10.

Zlokalizowane są na niej cztery budynki: biurowo-socjalny, jednokondygnacyjne suszarnie oraz warsztat z kanałami do naprawy pojazdów. Czwarta nieruchomość przeznaczona do sprzedaży o nr 62/11 ma charakter przemysłowo-magazynowy. Na powierzchni 3,8826 ha znajduje się dwanaście budynków, w większości w dobrym stanie technicznym.

– Wszystkie działki są uzbrojone, z dobrym dostępem do głównych szlaków komunikacyjnych i infrastrukturą, którą można wykorzystać do działalności produkcyjnej czy magazynowej. Pojawiły się nawet pomysły na uruchomienie stacji diagnostycznych pojazdów i szkoły nauki jazdy – mówi starosta chełmski Paweł Ciechan.

Przetargi na sprzedaż czterech działek odbędą się 16 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Chełmie. Aby przystąpić do przetargu należy wpłacić wadium w terminie do 10 listopada.

Jest również możliwość nabycia działek niesprzedanych we wrześniowym przetargu.

– W poniedziałek 17 października ogłaszamy drugie przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż pozostałych siedmiu działek. Sądzę, że potencjalnych inwestorów zainteresuje obniżenie cen wywoławczych o 10 procent. Działki mają powierzchnię od 0,0233 ha do 0,64 ha, co może stanowić interesującą ofertę dla mniejszych przedsiębiorców – dodaje starosta.

Do sprzedaży jest pięć działek położonych w pobliżu drogi powiatowej z budynkami biurowymi i usługowymi. Na jednej z nich znajduje się dystrybutor paliwowy oraz podziemny zbiornik, na kolejnej budynki stacji energetycznej. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w terminie do 18 listopada. Przetarg odbędzie się 25 listopada w Starostwie Powiatowym w Chełmie.

Wszystkie osoby zainteresowane nabyciem działek mogą obejrzeć nieruchomości w Zawadówce po uprzednim umówieniu się z pracownikiem wydziału geodezji chełmskiego starostwa pod nr telefonu 82 562 75 20. Szczegółowe informacje o przetargach znajdują się na stronie powiatu chełmskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.