PARTNER PORTALU
  • BGK

Działki w centrum Krakowa na sprzedaż

  • Propertynews.pl    10 września 2013 - 09:30

Jeden z ostatnich dostępnych terenów inwestycyjnych w centrum Krakowa trafi pod młotek jeszcze w tym roku. Krakowski Oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawi na przetarg trzy z czterech obszarów położonych przy ul. Rakowickiej o łącznej powierzchni blisko 3 ha.
Teren przy ul. Rakowickiej w Krakowie trafią na rynek. Do rywalizacji o trzy wydzielone obszary, na które składa się sześć działek o łącznej powierzchni 2,98 ha będzie można przystąpić jeszcze w tym roku.

Działki usytuowane są w biznesowo-komercyjnej części Krakowa tzw. „Nowym Mieście" w niedalekim sąsiedztwie Dworca Głównego, gmachów Uniwersytetu Ekonomicznego, Muzeum Armii Krajowej i Opery Krakowskiej, kilka minut spacerem od Rynku Głównego.

Odpowiednie połączenie zapewnia jedna z głównych arterii miasta Al. 29 Listopada, która prowadzi w kierunku Kielc, Radomia i Warszawy oraz ul. Rakowicka i Wita Stwosza - fragment obwodnicy Starego Miasta, który prowadzi do Ronda Mogilskiego - ważnego węzła komunikacyjnego.

Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego obszar, na którym zlokalizowana jest nieruchomość oznaczony jest jako „Tereny centrum miejskiego - Nowe Centrum".

Według rejestru gruntów nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem Bi - inne tereny zabudowane. W ramach realizacji projektu „Nowe Miasto" w ostatnich latach w pobliżu powstały między innymi: Krakowskie Centrum Komunikacyjne, Galeria Krakowska, kompleks biurowy, czterogwiazdkowy hotel, miejsca parkingowe na 1400 pojazdów na płycie nad peronami dworca PKP, przebudowany plac kolejowy, zespół apartamentowców pomiędzy ulicami: Warszawską i Pawią.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.