PARTNER PORTALU
  • BGK

Działki w parku technologicznym do wzięcia

  • PAP    2 listopada 2011 - 10:58
Działki w parku technologicznym do wzięcia

Prezydent miasta Zielona Góra wystawił na sprzedaż pierwsze działki w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Nowym Kisielinie.
Znajdują się one na terenie specjalnej strefy ekonomicznej – poinformował prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki (zabierz głos/oceń prezydenta).

Czytaj też: Rozszerzą kostrzyńsko-słubicką strefę

Kubicki zapewnia, że miejsce jest atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów. W ramach przygotowania tych terenów trwa budowa obwodnicy Nowego Kisielina, która prowadzi do przyszłej strefy inwestycyjnej; powstają też: wodociąg, linia energetyczna, światłowód i kanalizacja.

Czytaj też: Podstrefa w gminie mile widziana

W środę na sprzedaż zostały wystawione pierwsze cztery działki, warte niespełna 3 mln zł. Oferty można składać do 5 stycznia przyszłego roku. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 10 stycznia. Wkrótce na sprzedaż zostaną wystawione cztery mniejsze działki.

W pierwszej kolejności oferta dotyczy ok. 10 hektarów terenu koło cmentarza w Nowym Kisielinie. Zdaniem władz Zielonej Góry, są już zainteresowane firmy, które wstępnie zadeklarowały utworzenie 460 nowych miejsc pracy.

W czerwcu br. miasto kupiło za 19,1 mln zł od Uniwersytetu Zielonogórskiego tereny wchodzące w skład tworzonego parku przemysłowo-technologicznego.

Park jest wspólnym przedsięwzięciem samorządu Zielonej Góry, marszałka woj. lubuskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego regionu, m.in. poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, przyciąganie inwestorów i współpracę z największą w woj. lubuskim uczelnią.

Po wejściu w posiadanie części gruntów parku, władze Zielonej Góry natychmiast wystąpiły do rządu z wnioskiem o rozszerzenie funkcjonującej w Zielonej Górze podstrefy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wniosek o rozszerzenie strefy o 71,5 hektara został złożony 15 czerwca br., a decyzja rządu w sprawie rozszerzenia specjalnej strefy uprawomocniła się pod koniec października br.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.