PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzieci na wakacjach, w szkołach remonty

  • www.przeclaw24.pl    17 lipca 2013 - 14:06
Dzieci na wakacjach, w szkołach remonty

Wraz z ostatnim dzwonkiem w szkołach, rozpoczęły się wakacje. W prawie wszystkich gminnych placówkach oświatowych zaplanowano mniejsze i większe remonty.
Wakacje to najlepszy czas na przeprowadzenie takich prac. Wszystko musi być gotowe na przybycie uczniów 2 września.

Największą inwestycję zaplanowano w Będargowie. W tutejszej szkole podstawowej przeprowadzona zostanie druga część termomodernizacji.

Wcześniej wymieniono już stolarkę okienną i drzwiową. W te wakacje roku docieplone zostaną ściany zewnętrzne i wykonany zostanie remont dachu. Na całość inwestycji w budżecie gminy przygotowano 1,2 mln zł. W tym roku zadanie miało być dofinansowane kwotą 200 tys. zł ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jednak w wyniku decyzji starosty i przyznania gminie symbolicznej kwoty - w tym roku prawie całość zadania ostatecznie sfinansuje Kołbaskowo.

W szkole podstawowej w Przecławiu odmalowane zostaną korytarze i klatki schodowe. Niby niewiele - ale to ponad 2000m2 powierzchni do pomalowania farbą natryskową i emulsyjną.

Większy remont czeka Zespół Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. W tamtejszym przedszkolu wyremontowany zostanie korytarz i położona zostanie elastyczna podłoga. Remontu też doczeka się toaleta. W wyniku rozstrzygniętego przetargu, prace za 123 tys. zł wykona Firma „AB Grzegorz Biel" z Gryfina.

Jedynie w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu nie będzie remontów. Budynek jest nowy i służy młodzieży dopiero niecały rok.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.