PARTNER PORTALU
  • BGK

Dziedziniec bielskiego zamku już pod dachem

  • PAP    22 sierpnia 2013 - 10:30
Dziedziniec bielskiego zamku już pod dachem

Budowlańcy zakończyli montaż zadaszenia nad dziedzińcem zamku książąt Sułkowskich, w którym mieści się bielskie muzeum - poinformowała dyrektor placówki Iwona Purzycka. Dzięki temu placówka wzbogaciła się o "salę", której powierzchnia wynosi 350 m kw.
Dach zaprojektowała firma z Warszawy. Jego konstrukcja nie ingeruje w budynek zamku. Na dziedzińcu powstało stalowe rusztowanie, które utworzyło swoisty baldachim nawiązujący do stropów kasetonowych. Na konstrukcji wsparty został dwuspadowy, szklany dach.

Jak poinformowała Iwona Purzycka budowlańcom pozostało jeszcze tylko zamontowanie specjalnych paneli w konstrukcji stropu, które będą spełniały rolę dyfuzorów światła. Nawet przy małym nasłonecznieniu szklany dach będzie kumulował ciepło. Pomalują także elewację wewnętrzną, wykonają posadzki i zamontują windę.

Purzycka dodała, że budowa zadaszenia finansowana jest z budżetu marszałka województwa śląskiego. Koszt wynosi około 10 mln zł. Budowa rozpoczęła się w ubiegłym roku i ma szanse zakończyć się jeszcze przed końcem bieżącego. Oficjalne otwarcie zaplanowano na kwiecień 2014 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.