PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki galerii będzie stadion?

  • PAP    22 marca 2012 - 15:38
Dzięki galerii będzie stadion?

Budowa handlowej Galerii Warmińskiej, która rozpocznie się w tym roku w Olsztynie, ma kosztować 400 mln zł. Zatrudnienie w obiekcie ma znaleźć tysiąc osób. Będzie to druga handlowa galeria w stolicy Warmii i Mazur.
Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek, przedsiębiorca, twórca marek obuwniczych i właściciel sieci sklepów. Zamierzenie będzie realizować spółka Libra Project.

Przedstawił on w czwartek w Olsztynie plany inwestycyjne. Budowa galerii ma się rozpocząć jesienią tego roku, po uchwaleniu przez radę miasta miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i ma potrwać 22 miesiące.

Galeria zlokalizowana będzie w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych. Na powierzchni 38 tys. m kw. znajdzie się około 120 sklepów oraz kawiarnie, restauracje, kluby fitness, kino, amfiteatr i boisko sportowe oraz place zabaw dla dzieci i młodzieży. Dwupoziomowy parking ma pomieścić 1300 samochodów.

Według prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza po wybudowaniu Galerii Warmińskiej wpływy do budżetu miasta z tytułu podatku od nieruchomości będą wynosić ponad 2 mln zł rocznie.

Jak powiedział Miłek, posiadający większość udziałów w spółce deweloperskiej Libra Project, jest ona zainteresowana także przystąpieniem do przetargu na grunt w innym miejscu Olsztyna - przy alei Piłsudskiego. Spółka rozważa budowę w tym miejscu kolejnej galerii handlowej albo osiedla mieszkaniowego.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (oceń działania prezydenta) powiedział, że dzięki sprzedaży gruntu w tym miejscu możliwe będzie wybudowanie nowego stadionu w mieście. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.