PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki Lasom Państwowym będzie więcej kasy na drogi

  • PAP    16 lutego 2014 - 09:00
Dzięki Lasom Państwowym będzie więcej kasy na drogi

- Premier Donald Tusk ocenił, że kwestia rozbudowy dróg lokalnych to nie tylko sprawa komunikacji, ale i miejsc pracy.
Premier pytany na briefingu o finansowanie remontów dróg lokalnych przypomniał, że m.in. dlatego podjęto decyzję, by sięgnąć po pieniądze wypracowywane przez Lasy Państwowe. "Zrobiliśmy to po to, by zainwestować wielokrotnie więcej, niż planowaliśmy w odbudowę i budowę dróg lokalnych" - tłumaczył.

Podkreślił, że w latach 2014 i 2015 przeznaczonych zostanie na drogi lokalne o 700 mln zł więcej. Zaznaczył, że ważne jest też przygotowanie projektów tych remontów przez władze lokalne. "Będziemy respektować przede wszystkim wskazania i stopień przygotowania miejscowych środowisk. To one będą decydowały o tym, na które drogi w pierwszej kolejności te pieniądze pójdą" - wyjaśnił premier.

Tusk powtórzył też, że rząd chce konstytucyjnych gwarancji ochrony dla Lasów Państwowych - także przed prywatyzacją. "Lasy państwowe muszą być majątkiem narodowym i muszą być do dyspozycji każdego człowieka. Dlatego będziemy taką zmianę w konstytucji niedługo proponować i mam nadzieję, że znajdziemy wsparcie ze strony wszystkich sił" - zapowiedział.

Poparcie dla zapowiadanego przez PO i PSL projektu zmian w konstytucji dot. Lasów Państwowych zadeklarowały w lutym SLD i Twój Ruch. SP też jest za, ale postawiło warunki. Zdaniem PiS zmiana w kształcie proponowanym przez PO i PSL nie daje gwarancji, że do prywatyzacji Lasów nie dojdzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.