PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzięki modernizacji ul. Piotrkowska w Łodzi znów ożyła

  • AT    7 stycznia 2015 - 13:45
Dzięki modernizacji ul. Piotrkowska w Łodzi znów ożyła

fot.uml.lodz.pl

Magistrat łódzki podsumował półroczne działania na rzecz ożywienia ulicy Piotrkowskiej po zakończonym latem ub. r. remoncie.
- Kiedy zaczynaliśmy modernizację naszej głównej ulicy, nie wszyscy wierzyli w sens tego przedsięwzięcia, a podczas przebudowy nie brakowało trudności i uciążliwości dla mieszkańców oraz firm, działających w centrum. Z perspektywy sześciu miesięcy od zakończenia remontu możemy śmiało powiedzieć, że była to bardzo dobra inwestycja, a sami łodzianie potwierdzili, że warto tu przychodzić, miło spędzać czas, robić zakupy i korzystać z wielu atrakcji. Dzięki różnym działaniom Piotrkowska znów należy do grupy najbardziej aktywnych ulic w Polsce - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Czytaj też: Przyjezdni chcą zostać w Łodzi. Co ich przyciąga?

Przez ostatnie pół roku na Piotrkowskiej wiele się działo, o czym mówił Piotr Kurzawa z Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ. Były to oryginalne i unikatowe wydarzenia, np. akcje sportowe, wydarzenia muzyczne i koncerty, okolicznościowe jarmarki czy Festiwal Światła, który przyciągnął ok. 300 tysięcy widzów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.