PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzielnica Nadmorska Świnoujścia zyska nowe oblicze?

  • AW    14 sierpnia 2015 - 12:20
Dzielnica Nadmorska Świnoujścia zyska nowe oblicze?

Dzielnica nadmorska w Świnoujściu (fot.swinoujscie.pl)

Miasto Świnoujście ogłosiło konkurs na rewitalizację terenów w Dzielnicy Nadmorskiej. Ma tam powstać kurort nastawiony na aktywną turystykę, także w rozumieniu aktywności rehabilitacyjnej.
„Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej” - przedmiotem tego konkursu jest opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania terenów publicznych położonych w Dzielnicy Nadmorskiej w Świnoujściu.

Rewitalizacja pod kątem aktywnych

Głównym celem projektu jest przywrócenie atrakcyjności Dzielnicy Nadmorskiej Świnoujścia poprzez wykreowanie przyjaznej przestrzeni publicznej, uwzględniającej współczesne potrzeby różnych grup odbiorców z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego.

Hasłem przewodnim jest człowiek - jego potrzeby, wchodzenie w interakcję z drugim człowiekiem i elementami zagospodarowania przestrzeni, zaspokojenie potrzeb uczestnictwa w kulturze, dbałość o dobrą kondycję. Miejsce przyjazne, gościnne, z różnorodnością funkcji, zachęcające do przebywania i korzystania z przestrzeni. Powinno stanowić wizytówkę miasta, odznaczać się wysoką jakością zagospodarowania.

Jako, że tereny leżą częściowo na obszarze wpisanym do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego, historyczne i przyrodnicze atuty powinny być źródłem inspiracji do przeprowadzenia rewitalizacji przestrzeni zabytkowych i tworzenia nowych układów komunikacyjnych i rekreacyjnych.

Jak podkreśla Urząd Miasta, właściwie zagospodarowana przestrzeń stymulować ma rozwój szeroko rozumianego sektora gospodarki turystycznej Miasta, regionu, kraju, w szczególności turystyki skierowanej do osób aktywnych, również w rozumieniu aktywności rehabilitacyjnej.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 15 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • turystka, 2015-08-17 10:33:24

    Jak to możliwe, że od tylu lat nie zbudowano mostu na rzece przez co tworzą się gigantyczne kolejki w oczekiwaniu na przeprawę promową z tego powodu nigdy więcej się tam nie wybierzemy. Najpierw most - to powinien być priorytet!!!!