PARTNER PORTALU
  • BGK

Dziurawa ulica Długa w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    28 grudnia 2012 - 13:07
Dziurawa ulica Długa w Mierzynie

Ulica Długa prowadząca w kierunku Stobna jest jedyną drogą powiatową w obrębie Mierzyna. Przejazd tą ulicą z dnia na dzień staje się trudniejszy.
Zimowe warunki sprawiają, że na nieremontowanej od dłuższego czasu nawierzchni pojawiają się coraz większe i zarazem coraz bardziej niebezpieczne dziury. Kierowcy uważajcie!

Ulica Długa nie tylko łączy Mierzyn ze Stobnem, ale także stanowi drogę dojazdową do wielu posesji usytuowanych w tej części miejscowości. Przed rokiem zakończyła się gruntowna przebudowa drogi, w czasie której na całej jej długości powstał chodnik wraz z oświetleniem.

Warta blisko 1.500.000 zł inwestycja znacznie poprawiła bezpieczeństwo korzystających z drogi pieszych. Sfinansowane przez gminę Dobra prace nie objęły jednak przebudowy nawierzchni pasa drogowego.

Na dziury musimy uważać niemal na całej długości drogi. Najbardziej niebezpiecznie jest jednak w okolicy budowanej szkoły podstawowej. Jeden ze sfotografowanych przez nas ubytków w nawierzchni ma średnicę około 1 metra i głębokość kilkunastu centymetrów. Wjechanie w dziurę, nawet przy niewielkiej prędkości grozi uszkodzeniem pojazdu.

Powiatowi urzędnicy nie przejmują się jednak zbytnio ulicą Długą w Mierzynie, a co za tym idzie bezpieczeństwem kierowców. Kilkukrotnie zwracaliśmy się do Starostwa Powiatowego w Policach z prośbą o podanie możliwego terminu rozpoczęcia prac związanych z poprawą nawierzchni drogowej na ulicy Długiej.

Do 21 grudnia, czasu na udzielenie odpowiedzi na nasze zapytanie nie znaleźli ani pracownicy Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg, ani Starosta Policki. Nie wiemy więc, czy jest szansa, aby prace ruszyły w najbliższym czasie.

Projekt budżetu Powiatu Polickiego na rok 2013 przewiduje nakłady na utrzymanie dróg powiatowych w wysokości 1.238.370 zł. Przekonamy się, czy w tej kwocie zawarte zostaną środki na remont ulicy Długiej w Mierzynie. Remont tej drogi jest niezbędny, choćby z racji otwarcia w przyszłym roku nowej szkoły podstawowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.